Сто років прапору ВМС України

29 квітня 2018 р. Постійний Представник Президента України в АРК Борис Бабін взяв участь в урочистому відзначенні сотої річниці підняття українських прапорів над кораблями Чорноморського флоту та фортецею Севастополя.

Урочисті заходи за участю Командувача та особового складу кораблів ВМС відбулися на головній базі ВМС України в Одесі, куди було доставлено прапор ВМС УНР, збережений українською діаспорою в США. Зі спільної ініціативи Командування ВМС ЗС України та Представництва прапори ВМС сьогодні було піднято не лише у розташуваннях військовослужбовців, але й у обласних центрах, інших містах та селищах, де підрозділи ВМС ЗСУ сьогодні виконують завдання з протидії російської агресії з окупованого Криму. 

Так, у місті Миколаєві під час урочистого святкування сторіччя прапору ВМС в.о. командира Південної військово-морської бази капітан другого рангу Коваленко Олексій відзначив, що доля Миколаєва нерозривно пов’язана як з флотом, так і зі славою військових моряків всіх часів. 

На честь сторіччя підняття прапора ВМС України на військових кораблях відбулися урочисті заходи на базі батальону морської піхоти під Бердянськом, де представники органів самоврядування міста та Бердянської райдержадміністрації щиро подякували воїнам за ратний труд і побажали усіх гараздів.
У Скадовському районі на території військово-морської частини також відбулись урочисті заходи присвячені сторіччю прапору ВМС за участі морських піхотинців, мешканців району, керівництва району та військових комісаріатів. Голова Скадовської райдержадміністрації Віктор Турик побажав військовим мирного неба, успіхів у їх справі, cімейного затишку та благополуччя. 

Також урочистості відбулись і у Чаплинському районі на головній площі Чаплинки, де підняли прапори України та ВМС ЗСУ. На заході були присутні морські піхотинці, майбутні призовники та керівництво району. Голова Чаплинської райдержадміністрації Олександр Бурейко привітав морських піхотинців та виказав своє переконання що наразі відродження військово-морської справи дуже начасі: “Морська піхота — еліта не лише ВМС, але й в цілому Збройних Сил України. Її гасло «Вірний завжди» означає, що мужнє плече морського піхотинця надійно забезпечує мир і спокій українців, і ми по праву цим пишаємося”, – зазначив він. Також, уочисте підняття  прапорів відбулось у селищах Новотроїцьке та Каланчак за участю голів, заступників та праціівників райдержадміністрацій та представників районних військових комісаріатів.

У Генічеському районі урочисте підняття прапору ВМС ЗСУ відбулося у розташуванні морських піхотинців та у місті за участі волонтерів. Також прапори ВМС ЗСУ були урочисто підняті у Києві, Львові, Рівному та ін. 

Представництво дякує представникам військкоматів, райдержадміністрацій, органів самоврядування та волонтерам за сприяння у відзначенні урочистої події, зокрема в місцевосцях, наближених до лінії розмежування з окупованим Кримом.