Спільні заходи з Морською охороною ДПС України

Новини

Постійний Представник Президента України в АРК Борис Бабін взяв участь у заходах Морської охорони Державної прикордонної служби України з виявлення та документування обстановки на Архангельському, Одеському та Штормовому газових, Голіцинському газоконденсатному родовищах, розташованих у виключній морській економічній зоні та континентальному шельфі України між материком та Кримським півостровом.

Обстеження відбувалося на кораблі ДПС України “Григорий Куроп’ятников” з 06 до 08 вересня 2017 р. із залученням представників НАК “Нафтогаз України”, “Чорноморнафтогаз”, правоохоронних органів, органів виконавчої влади та журналістів.

Метою участі Постійного Представника у заходах було особисте ознайомлення з обстановкою та координація дій представників уповноважених органів щодо протидії російській агресії з боку тимчасово окупованої території.

Під час ознайомлення було виявлено та задокументовано незаконне використання розпізнавальних знаків РФ на суднах та спорудах, що перебувають у державній власності України та під українським прапором, доведено наявність на стаціонарних спорудах військовослужбовців РФ, які вчинювали агресивні дії проти корабля ДПС України та встановлювали реальну загрозу судноплавству в районі, доведено незаконне ведення з боку підконтрольних РФ структур буріння та ремонтних робіт на бурових спорудах без належного дозволу з боку України, доведено порушення з боку військовослужбовців РФ та підконтрольних РФ структур норм міжнародного морського права щодо радіообміну, щодо маркування рятувальних засобів та встановлення зон безпеки навколо стаціонарних споруд на шельфі.

Про виявлені порушення було належним шляхом повідомлено порушників, було складено Акт про вчинення порушень згідно чинного законодавства та належним чином було повідомлено присутній в районі корабль Чорноморського флоту РФ.

Зібрані матеріали будуть використані у міжнародних судових та арбітражних процесах щодо належної кваліфікації неправомірної окупації та анексії АРК, у національних кримінальних провадженнях та у інших заходах реагування.

На виконання доручень Президента України вказані процеси перебувають під особливим контролем з боку Представника Президента України в АРК.