Спільні заходи разом з ПАТ «Чорноморнафтогаз»

04 жовтня 2017 року Постійний Представник Президента України в АРК Борис Бабін та Перший заступник Постійного Представника Ізет Гданов відвідали разом з комісією ПАТ “Чорноморнафтогазу” НАК «Нафтогаз України» виробничі об’єкти Стрілковського газового родовища: газовидобувну платформу МСП-112 (морська стаціонарна платформа), розташовану поблизу Арабатської Стрілки (Генічеський район, Херсонська область) та прийняли участь у нараді «Сучасний стан та перспективи підготовки об’єктів Стрілкового газового родовища до осінньо-зимового періоду 2017/2018 року і забезпечення надійності газопостачання споживачів м. Генічеськ та Генічеського району».

За підсумками обстеження об’єктів Постійний Представник разом із керівництвом ПАТ «ДАТ Чорноморнафтогаз» та НАК «Нафтогаз України» взяв участь у нараді компетентних представників виконавчої влади та місцевого самоврядування Херсонської області з питань енергетичної безпеки районів, наближених до лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями. Під час наради в черговий раз наголошувалося на потребі негайного розміщення на Арабатській стрілці підрозділу Національної гвардії України та належної комплектації районних підрозділів Національної поліції.
Водночас відзначалося, що вимушена, в умовах анексії Криму, присутність на стрілці підрозділів Державної прикордонної служби України ніяк не заважає господарчій діяльності у відповідних місцевостях, зокрема діяльності ПАТ «ДАТ Чорноморнафтогаз».

На нараді у черговий раз висловлювалася підтримка потреби проведення днопоглиблювальних робіт та припинення руйнації залізничної інфраструктури задля забезпечення функціонування портопунтку в м. Генічеськ, зокрема із перспективою базування у ньому суден обслуговування діяльності ПАТ «ДАТ Чорноморнафтогаз».

Учасники наради констатували потребу, за умов неможливості накопичення видобутого газу в сховищах, розташованих на тимчасово окупованій території, тимчасового додаткового накопичення газу в трубопроводах в опалювальний період та організації автомобільного вивезення надлишків скрапленого газу в літній період. Констатувалося, що такі заходи є тимчасовими на період до підключення Генічеського району до газотранспортної мережі України, обговорювалися питання проектування відповідних газопроводів. Обговорювалося додаткове технічне обладнання (бліндування) закритого трубопроводу який веде до тимчасово окупованої території Криму.

Також проінспектовано постійний пост несення служби співробітниками Держприкордонслужби України, розміщений на території Арабатської стрілки.

Окрім цього Ізет Гданов, разом з представниками СБУ та Укртрансбезпеки відвідали КПВВ «Каланчак», в черговий раз зафіксувавши факти нелегальних перевезень пасажирів через адміністративну межу з тимчасово окупованим півостровом. При цьому придбання «проїздних документів» пасажирами здійснюються на непідконтрольній території України в АР Крим, чим фактично здійснюється пряме транспортне сполучення через адміністративний кордон з непідконтрольних Україні окупованих територій.