Сьогодні у м. Києві відбувається установчий Саміт Кримської платформи, в якому беруть участь 46 делегацій іноземних держав та міжнародних організацій

Кримська платформа – це ініційований Україною новий міжнародний консультаційно-координаційний формат, спрямований на підвищення ефективності міжнародного реагування на триваючу окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим загрозам, посилення міжнародного тиску на Російську Федерацію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв, а також досягнення головної мети – деокупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя мирним шляхом. Це перший крок на шляху відновлення суверенітету України над тимчасово окупованим Кримом.

“Сьогодні ми ухвалюємо декларацію Кримської платформи. Документ буде відкритим для приєднання та створить міцне політичне підґрунтя для нашої спільної роботи. У декларації ми надаємо однозначну оцінку незаконним та агресивним діям Російської Федерації, підтверджуємо нашу готовність дотримуватись політики невизнання спроби анексії Криму аж до моменту його деокупації” – зазначив Президент України Володимир Зеленський у своїй промові.

Внутрішній трек Кримської платформи продовжиться на базі Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим окремого постійно діючого як майданчика для координації та комунікації органів державної влади України, іноземних держав та міжнародних організацій та громадян України з Криму.

“Ми не проводимо цей Саміт заради Саміту. Тема Криму не повинна зникнути з міжнародного порядку денного ще на сім років. Тому ми маємо вже сьогодні зосередитись на практичній роботі та координації зусиль з дуже конкретних питань. Для підтримки нашої діяльності створено Офіс Кримської платформи. Він вже почав працювати і я Вам сьогодні продемонструю його роботу” – додав Глава держави.

Провідними завданнями Офісу є надання експертної, консультаційної, інформаційної та іншої підтримки реалізації проектів та заходів в рамках діяльності Кримської платформи.

Додаткові завдання:

– реалізація окремих заходів Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя;
– моніторинг та підготовка аналітики щодо ситуації в окупованому Криму;
– надання пропозицій та рішень для органів державної влади України;
– комунікація з громадянами України з Криму;
– робота з міжнародними партнерами (спільно з Міністерством Закордонних Справ).

Робота внутрішнього треку Кримської платформи також передбачає функціонування його приміщення як “Кримського хабу” в Києві для поєднання зусиль різних переміщених кримських органів влади та членів Експертної мережі, проведення спільних прийомів громадян, заходів з теми деокупації та реінтеграції Криму за участі національних та міжнародних експертів.

Дякуємо усім, хто долучився до установчого Саміту Кримської платформи за допомогу у роботі з відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.