Сьогодні Президент України Володимир Зеленський підписав Указ №303/2020 “Питання визначення статусу окремих релігійних свят”

Володимир Зеленський звертається до Кабінету Міністрів України розробити спільно з Всеукраїнською Радою Церков та передати на розгляд Верховної Ради України законопроект, який надасть державного статусу окремим релігійним святам, зокрема таким: Рамазан-Байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош-Гашана, Ханука, Великдень християн західного обряду та іншим, внести на розгляд Верховної Ради України відповідний законопроект.


“Для Представництва Президента України в АР Крим підписання Указу є не тільки символічним жестом підтримки релігійного різноманіття в Україні, а й відповіддю на запит від найбільшої мусульманської спільноти нашої держави – кримських татар, зокрема Меджлісу кримськотатарського народу та представників мусульманських спільнот України до Президента України щодо відзначення великих мусульманських свят Курбан-Байрам та Рамазан-Байрам. Мусульманська спільнота України, включно з тими, хто проживає нині на території тимчасово окупованого Криму, давно чекала на таку ініціативу з боку держави” – коментує Указ Президента України “Питання визначення статусу окремих релігійних свят” заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим Таміла Ташева.

Команда Представництва приєднується до вітання Президента України Володимира Зеленського і вітає кримськотатарський народ, всю мусульманську спільноту України з великим святом – Курбан-Байрам! Mubarek Kurban Bayramı hayırlı olsun!

Указ №303/2020 “Питання визначення статусу окремих релігійних свят”: https://www.president.gov.ua/documents/3032020-34557