Слухання «Життя під окупацією: стан з правами людини в Криму» у Гельсінському комітеті (Вашингтон, США)

28 січня 2020 року у Гельсінському комітеті (Вашингтон, США) відбулися слухання «Життя під окупацією: стан з правами людини в Криму». Під час свого виступу Таміла Ташева, заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим, наголосила на переслідуваннях, арештах, ув’язненнях, катуваннях та вбивствах окупаційною владою кримських татар та українців, які опираються російській окупації, нав’язуванні Російською Федерацією російського громадянства жителям тимчасово окупованого Криму, витісненні державою-окупантом з Криму місцевого не лояльного населення та заміщенні його власними громадянами, незаконному військовому призову та мілітаризації дітей та молоді.

Таміла Ташева також розповіла про зміни у державній політиці щодо тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, ініціативи та реальні дії, які створюють умови для збереження, відновлення та підтримки зв’язків з громадянами України, які проживають в Криму.

Завершуючи виступ, заступниця Постійного Представника подякувала Сполученим Штатам Америки за незмінну підтримку територіальної цілісності України, допомогу у протидії збройній агресії Російської Федерації та підтримку проєктів, у тому числі громадських об’єднань, що надають допомогу жертвам порушень прав людини, та моніторингу ситуації в Криму. Вона висловила сподівання, що Сполучені Штати Америки підтримають українську ініціативу створення міжнародної платформи щодо переговорів стосовно повернення Росією тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та м. Севастополя під загальну юрисдикцію України.