Щодо безвізових подорожей до країн Європейського Союзу мешканцями Криму

З 11 червня 2017 року мешканці тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь можуть вільно скористатись правом на безвізові подорожі до країн ЄС за умов наявності біометричного паспорту громадянина України для виїзду за кордон, який оформлюється особі від народження.

Для реалізації свого права на отримання біометричних документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, мешканці Криму мають звернутись до найближчого територіального підрозділу Державної міграційної служби, розташованого на материковій частині України.

1. Для оформлення паспорту для виїзду за кордон особа подає:

  • заяву-анкету (заповнюється в міграційній службі);
  • паспорт громадянина України (для осіб, які досягли 14-річного віку та постійно проживають в Україні);
  • свідоцтво про народження (у разі оформлення вперше документу особі, яка не досягла 14-річного віку);
  • документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів або оригінал документа про звільнення від таких платежів.

2. Дітям, які не досягли 12-річного віку батьки (або один з батьків) можуть замовити закордонний паспорт без особистої присутності дитини в міграційній службі, подавши:

  • заяву-анкету (заповнюється в міграційній службі);
  • свідоцтво про народження;
  • дві кольорові фотокартки розміром 3,5х4,5 см та одну фотокартку розміром 10х15 см на білому фоні;
  • документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів або оригінал документа про звільнення від таких платежів.

Паспорт для виїзду за кордон оформляється особам, які не досягли 16-річного віку, на чотири роки, а особам, які досягли 16-річного віку на десять років.

Звертаємо увагу!
У разі зміни прізвища або імені особа має подати документи для обміну паспорту громадянина України для виїзду за кордон, оскільки документ визнаватиметься недійсним. Докладніше

Більш детальну інформацію мешканці тимчасово окупованої території України можуть отримати зателефонувавши на «гарячу» лінію ДМС України +38 (044) 2785030 або «гарячу» лінію управління ДМС України у Херсонській області +38 (0552) 354056, а також звернувшись до Представництва  Президента України в Автономній Республіці Крим за телефоном +38 (0552) 495939, через мережу Skype – обліковий запис ppu_ark або електронною поштою predstavnytstvo.ark@gmail.com

Правова довідка
Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» громадяни, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь мають право на отримання документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, а примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства РФ не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України.

Відповідно до Закону України «Про громадянство», громадянин України, який згідно чинного законодавства України є таким, що постійно проживає за кордоном, може вийти з громадянства України лише за його клопотанням. Оформлення виходу з громадянства України здійснюється за відповідною заявою особи на ім’я Президента України, яка подається до закордонної дипломатичної установи. Датою припинення громадянства України в такому випадку, є дата видання відповідного Указу Президента України.
Таким чином, Російська Федерація, держава що здійснює тимчасово окупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, не може приймати будь-яких рішень щодо припинення українського громадянства мешканців Кримського півострову.
Подавати мешканцям тимчасово окупованої території України будь-які заяви для збереження громадянства України не потрібно.

Навіть в умовах тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна залишає для кримчан відкритими двері до цивілізованого світу, що ще раз підтверджує неминучість відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

Корисно!
Інформаційна платформа «Відкрий Європу» про безвізовий режим з країнами Європейського союзу для мешканців Криму