Що важливо знати кримчанам під час карантину. Відповіді на найпоширеніші запитання

1. У зв’язку з чим запроваджується карантин?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 карантин запроваджується з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19.

2. На який період запроваджується карантин?

Відповідно до постанови КМУ від 11 березня 2020 р. № 211 карантин запроваджується на усій території України з 12 березня до 3 квітня 2020 р.

3.  Які запроваджуються заборони протягом періоду дії карантину?

(клікніть на заголовок, щоб читати далі)

З 18 березня по 3 квітня заборонено:

  • на усій території нашої держави регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні;
  • перевезення більше 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах;
  • перевезення пасажирів метрополітеном в Києві, Харкові та Дніпрі;
  • проведення з 17 березня всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. Дозволено лише заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
  • з 17 березня заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торговельно-розважальні центри, інші заклади розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури повинні тимчасово припинити свою роботу;
  • до 3 квітня 2020 року тимчасово припинено роботу контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та виїзду з неї (Розпорядження КМУ від 14 березня 2020 року № 291-р зі змінами від 18 березня 2020 р.).

Детальніше про обмеження перетину КПВВ на адміністративній межі з ТОТ АРК  у пунктах 7-14

4. Чи працюватимуть продуктові магазини, аптеки, АЗС, банки?

Дозволяється торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Також можна здійснювати банківську та страхову діяльність. Окрім цього, дозволено надавати послуги з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлення за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

5. Чи будуть проводити в лікарнях операції? 

Міністерству охорони здоров’я доручено тимчасово припинити планову госпіталізацію та планові операції, крім невідкладних та термінових. Медичні заклади будуть максимально підготовлені та перепрофільовані для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.

6. Які лікарські засоби можуть запобігти захворюванню коронавірусом COVID-19?

На сьогодні ліків для лікування чи профілактики коронавірусу COVID-19 не існує.

7. З яких офіційних джерел можна отримати інформацію про коронавірус COVID-19?

Актуальну та достовірну інформацію про ситуацію можна отримати з наступних офіційних джерел:

  • інформаційна сторінка, створена Кабінетом Міністрів України, з актуальною інформацією щодо коронавірусу COVID-19 в Україні: https://covid19.com.ua.
  • Чат-бот Міністерства охорони здоров’я України для оперативної відповіді на ваші запитання щодо коронавірусу в Україні ➡https://t.me/COVID19_Ukraine_Bot.
  • Telegram-канал «Коронавірус_інфо», верифікований Міністерством охорони здоров’я, з оперативною та поточною інформацією щодо ситуації з вірусом COVID-19 в Україні ➡https://t.me/COVID19_Ukraine.
  • Телеграм-канал для лікарів ➡ https://t.me/healthyukraine.
  • Офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я України ➡https://moz.gov.ua/ та сторінка у фейсбук ➡️https://www.facebook.com/moz.ukr/.
  • Офіційний сайт Центру громадського здоров’я України ➡https://www.phc.org.ua/ та сторінка у фейсбук ➡️https://www.facebook.com/phc.org.ua/.

 

8. Чи припиняється робота КПВВ на адмінмежі з АР Крим?

Відповідно до розпорядження КМУ від 14 березня 2020 р. № 291-р з 16 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. тимчасово припиняється робота контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та виїзду з неї, крім пропуску громадян України та членів їх сімей у певних випадках (див. нижче)

Також, відповідно до внесених 18 березня змін до розпорядження КМУ №291-р від 14 березня 2020 року, виїзд з тимчасово окупованої території АР Крим і м. Севастополь та в‘їзд на неї громадян України за наявності підстав гуманітарного характеру здійснюється за рішенням Голови Державної прикордонної служби України з негайним інформуванням Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

9. Чи може громадянин України та члени його сім’ї, місце проживання якого в установленому законом порядку зареєстровано в  Автономній Республіці Крим або м. Севастополі, в’їхати на ТОТ АРК під час карантину?

Так, може, але один раз, так як виїхати з ТОТ АРК така особа зможе лише після закінчення карантину (розпорядження КМУ від 14.03.2020 № 291-р).

Проте, відповідно до внесених змін до розпорядження КМУ № 291-р від 14 березня 2020 року, за наявності підстав гуманітарного характеру і за рішенням Голови Державної прикордонної служби України, громадянам України може бути дозволено виїзд з ТОТ АРК під час карантину.

10. Чи може громадянин України та члени його сім’ї, місце проживання якого зареєстровано за межами Автономної Республіки Крим або м. Севастополя, в’їхати на ТОТ АРК під час карантину?

Ні, такі особи мають право лише на виїзд з ТОТ АРК (розпорядження КМУ від 14.03.2020 № 291-р).

Проте, відповідно до внесених змін до розпорядження КМУ № 291-р від 14 березня 2020 року, за наявності підстав гуманітарного характеру і за рішенням Голови Державної прикордонної служби України, громадянам України може бути дозволено в’їзд на ТОТ АРК під час карантину.

11. Чи може громадянин України та члени його сім’ї, місце проживання якого зареєстровано в Автономній Республіці Крим або м. Севастополі, виїхати з ТОТ АРК під час карантину?

Ні, виїжджати з ТОТ АРК можуть лише громадяни України, місце проживання яких в установленому законом порядку зареєстровано за межами Автономної Республіки Крим або м. Севастополя (розпорядження КМУ від 14.03.2020 № 291-р).

Проте, відповідно до внесених змін до розпорядження КМУ № 291-р від 14 березня 2020 року, за наявності підстав гуманітарного характеру і за рішенням Голови Державної прикордонної служби України, громадянам України може бути дозволено виїзд з ТОТ АРК під час карантину.

12. Чи може громадянин України та члени його сім’ї, місце проживання якого зареєстровано за межами Автономної Республіки Крим або м. Севастополя, виїхати з ТОТ АРК під час карантину?

Так, але повернутися на ТОТ АРК зможе лише після закінчення карантину (розпорядження КМУ від 14.03.2020 № 291-р).

Проте, відповідно до внесених змін до розпорядження КМУ № 291-р від 14 березня 2020 року, за наявності підстав гуманітарного характеру і за рішенням Голови Державної прикордонної служби України, громадянам України може бути дозволено виїзд/в’їзд на ТОТ АРК під час карантину.

13. Чи може особа, яка фактично проживає на ТОТ АР Крим або м.Севастополь, але місце проживання якої зареєстровано в іншому регіоні України, в’їхати/виїхати з тимчасово окупованої території?

Виїхати з Криму – так. Заїхати – лише після закінчення періоду дії карантину.

Проте, відповідно до внесених змін до розпорядження КМУ № 291-р від 14 березня 2020 року, за наявності підстав гуманітарного характеру і за рішенням Голови Державної прикордонної служби України, громадянам України може бути дозволено виїзд/в’їзд на ТОТ АРК під час карантину.

14. Чи можуть іноземні громадяни чи особи без громадянства виїхати з ТОТ АРК під час карантину?

Так, але лише за погодженням з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (розпорядження КМУ від 14.03.2020 № 291-р).

Необхідно зазначити, що відповідно до постанови КМУ від 4 червня 2015 року № 367, в’їзд іноземців та осіб без громадянства на ТОТ АРК здійснюється через контрольний пункт за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом ДМС або територіальним підрозділом ДМС у Новотроїцькому чи Генічеському районі Херсонської області.

Відповідно до постанови, іноземцям та особам без громадянства буде відмовлено у виїзді з ТОТ АРК у випадку, якщо в’їзд на ТОТ АРК був здійснений не через контрольний пункт. Таким чином, така особа не матиме можливості покинути ТОТ АРК під час карантину.

15. Чи може іноземець, один із подружжя громадянина України, місце проживання якого в установленому законом порядку зареєстровано в Автономній Республіці Крим або м. Севастополі, в’їхати на ТОТ АРК під час карантину?

Так, може, як член сім’ї громадянина України з відповідною реєстрацією місця проживання (розпорядження КМУ від 14.03.2020 № 291-р).

Необхідно зазначити, що відповідно до постанови КМУ від 4 червня 2015 р. № 367, в’їзд іноземців та осіб без громадянства на ТОТ АРК здійснюється через контрольний пункт за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом ДМС або територіальним підрозділом ДМС у Новотроїцькому чи Генічеському районі Херсонської області.

Таким чином, іноземці та особи без громадянства зобов’язані мати спеціальний дозвіл для в’їзду на ТОТ АРК, у тому числі, під час карантину.

16. Чи здійснюються регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні, залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному та дальньому)?

У зв’язку з тимчасовою окупацією ТОТ АР Крим та м. Севастополя, залізничне, автобусне та авіасполучення з ТОТ не здійснюється.

Постановою Кабінету Міністрів України з 18 березня по 3 квітня введена заборона залізничного, авіа- та автобусного міжміських та міжобласних пасажирських перевезень на всій території України.

Таким чином, на вказаний час доступним залишається лише проїзд легковими автомобілями.

17. Чи припинятиметься виплата одинокій матері, у зв’язку з непроведенням соціальною службою запланованої перевірки житлових умов, пов’язаною із встановлення карантину?

Ні, на період карантину та протягом 30 днів з дня його відміни це заборонено, така перевірка буде проведення після закінчення карантину.

(Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної  хвороби (COVID-19).