Робоча зустріч зі представниками Херсонської групи СММ ОБСЄ

10 травня 2018 Постійний Представник Президента України в АРК Борис Бабін та в.о. керівника служби міжнародних зв’язків Представництва Таїсія Ткаченко у форматі робочої зустрічі з представниками Херсонської групи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні обговорили питання належної фіксації та оцінки протиправних дій окупаційної влади на тимчасово окупованій території України в Криму та відповідних негативних процесів на прилеглій підконтрольній території України, що є її прямими наслідками.

Зверталась увага на чергове порушення окупаційною владою норм міжнародного права щодо внутрішніх вод, територіального моря та виключної морської економічної зони України в контексті протиправних дій збройних формувань держави-агресора в акваторіях Чорного моря, Керченської протоки та Азовського моря, включно із затокою Сиваш. Особливу увагу було звернуто на протиправне захоплення громадян України – членів екіпажу рибальського судна ЯМК-0041 разом із судном 4 травня 2018 р. кораблем Прикордонної служби ФСБ Росії «Аметист». Констатувалась заангажованість офіційних заяв російських провладних структур щодо даного питання та відсутність будь-яких правових гарантій життю та здоров’ю захоплених окупантами громадян України в Криму, який став територією беззаконня та свавілля російських карателів. Відзначалася разюча відмінність у діях законних органів влади України та незаконних окупаційних структур РФ щодо нагляду за рибальством на зазначених морських просторах, яка серед іншого полягає у повазі українських органів влади до норм міжнародного права та стандартів прав людини та у принциповому нехтуванні такими нормами та стандартами з боку каральних структур та збройних сил держави-агресора.

Також представників СММ ОБСЄ цікавили питання щодо відкриття ЦНАП в районах, наближених до ТОТ України в Криму та ефективності надання послуг з паспортизації кримчан. При цьому особлива увага зверталась процедурам надання відповідних адміністративних послуг неповнолітнім особам та кримчанам, які відбувають покарання в пенітенціарних установах на підконтрольній території України.

Було обговорено питання виплати пенсій, доступу до банківських послуг для кримчан. Ретельно обговорювались аспекти вступної кампанії 2018 року «Україна – Крим», вжиті заходи на державному рівні щодо створення пільгових умов для вступу абітурієнтів з Криму до вишів в регіонах, наближених до Криму. Підсумовуючи голова Херсонської групи СММ ОБСЄ Пітер Чілверс в Україні відзначив продуктивну роботу Представництва з вищевказаних питань за останні півроку та подякував Представництву за плідну співпрацю.