Робочі наради на виконання Плану невідкладних заходів

13 листопада 2018 р. Постійний Представник Президента України в АРК Борис Бабін та керівник служби міжнародних зв’язків Представництва Євген Самуха провели у м. Києві низку нарад.

У рамках виконання протокольних рішень Робочої групи з протидії незаконному впливу держави-агресора на торговельне судноплавство та інші форми морекористування у районах, прилеглих до окупованого Криму, було проведено чергову нараду з уповноваженими посадовцями Адміністрації Державної прикордонної служби, Міністерства інфраструктури, Фонду державного майна України та ДП «Адміністрація морських портів України». Під час заходу було досягнуто державницького порозуміння між вказаними відомствами та налагоджено їх практичну взаємодію з негайних питань розгортання та облаштування пунктів базування угруповань Морської охорони ДПС України на Азово-Чорноморському узбережжі, зокрема у містах Маріуполь, Бердянськ, Генічеськ, Скадовськ, Очаків та Одеса. Зокрема, обговорювалися практичні аспекти передачі майна, орендних відносин, укладання договорів в умовах утворення нового управління ДПС України тощо. Борисом Бабіном було наголошено учасникам наради про сприяння і підтримку Представництва у вирішенні питання належного бюджетного фінансування вітчизняних прикордонників для підвищення спроможності сил Морської охорони до забезпечення захисту національних інтересів України в акваторіях Чорного і Азовського морів як важливої складової ефективних дій нашої держави в умовах конфлікту з РФ та тимчасової окупації Криму.

На виконання Плану невідкладних заходів з протидії російської агресії з тимчасово окупованої території України в Криму, захисту інтересів держави, громадян України та українських юридичних осіб в Криму на 2018-2019 роки було проведено нараду з уповноваженими представниками Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України та ПАТ «Укрпошта». Під час наради були визначені подальші нормативні шляхи унеможливлення поштового сполучення з окупованим півостровом, правового переслідування діяльності так званої «Пошти Криму», процесуального реагування на дії українських приватних операторів поштового зв’язку та перевізників з надання прихованих послуг з доставки кореспонденції через територію РФ в окуповану автономію. Учасники наради вийшли на конкретні алгоритми подальшої реалізації спільно поставлених завдань. Постійним Представником були надані практичні поради представникам Міністерства інфраструктури України та ПАТ «Укрпошта» з питань захисту майна товариства на території окупованого півострову через застосування механізмів міжнародних арбітражів та налагодження ефективної взаємодії із Всесвітнім поштовим союзом та національними операторами країн-партнерів у запровадженні та виконанні санкційних режимів стосовно країни-агресора.