Робоча зустріч зі спостерігачами Херсонської групи СММ ОБСЄ в Україні

10 квітня 2019 року Перший заступник Постійного Представника Президента України в АР Крим Ізет Гданов у робочому форматі зустрівся зі спостерігачами Херсонської команди СММ ОБСЄ в Україні.

У ході зустрічі з представниками спеціальної моніторингової місії обговорювалися незаконні дії окупаційної влади в тимчасово окупованому Росією Криму та масштабний характер переслідувань, посилення практики репресій та залякувань громадян України, що мешкають на тимчасово окупованій території.

Особлива увага зверталася на безпрецедентний масовий терор з боку окупаційної влади на кримських татар напередодні першого туру виборів Президента України.

Окремо обговорювалася екологічна ситуація в тимчасово окупованому Криму в контексті діяльності заводів хімічної промисловості ПрАТ “Кримський Титан”, ПАТ “Кримський содовий завод”, ПАТ “Бром”, а також широкомасштабного видобутку піску на території Чурбашського хвостосховища. Неспроможність окупаційної влади дотримуватися екологічних норм викликає серйозне занепокоєння і тягне за собою негативні наслідки для здоров’я та якості життя людей як окупованого півострову, так і мешканців прилеглих до нього районів Херсонської області.

Ізет Гданов зазначив, що Представництво постійно здійснює моніторинг цих питань, також наголосив на важливості здійснення міжнародного моніторингу ситуації на ТОТ АР Крим та посилення економічного тиску на державу – агресора.

«Спільними зусиллями ми наближаємо той час, коли окупант понесе повну відповідальність за кожен свій крок», – сказав Гданов.

За результатами зустрічі сторони засвідчили готовність продовжувати конструктивний діалог та окреслили формат майбутньої взаємодії.