Робоча зустріч щодо системи географічних зазначень Криму

12 жовтня 2018 р. керівник служби міжнародних зв’язків Представництва Самуха Євген та головний консультант служби Пахомова Валерія провели робочу зустріч з старшим експертом проекту ЄС «Підтримка системи географічних зазначень в Україні» Хорхе Хуерта-Голдманом та молодшим експертом проекту Оленою Назаренко.

Співробітники Представництва повідомили про роботу Представництва, поточну нормотворчу діяльність, розроблені законопроекти, обговорили зусилля Представництва з координації дій щодо допомоги у вирішенні реальних потреб для родин кримчан, із відкриття мережі центрів надання адміністративних послуг в наближених до Криму районах.

Експерти розповіли про Проект та його основні завдання, зокрема проект надає підтримку в імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що стосуються географічних зазначень.
Серед основних завдань – сприяння реєстрації географічних зазначень українськими виробниками вина, алкогольних напоїв, сільськогосподарської та харчової продукції, а також надання консультацій виробникам щодо рендерінгу товарів, для позначення яких використовують географічні назви ЄС. Також, експерти Проекту працюють над удосконаленням законодавства України, що регулює сферу географічних зазначень, його узгодженням з нормами ЄС. Ключовими партнерами Проекту є Міністерство економічного розвитку та торгівлі України та Міністерство аграрної політики та продовольства України.

В рамках зустрічі обговорювалися можливість відновлення українських державних та приватних підприємств, що виробляли винну продукцію в Криму, їхніх географічних зазначень та звернення до уповноважених міжнародних судових інституцій для відшкодування завданих в Криму країною-окупантом збитків. Особливу увагу звернули на перспективи створення та реєстрації єдиного кримського географічного зазначення для вин, яке б охоплювало частину території України та територію окупованого Криму. За результатами зустрічі сторони домовились про шляхи майбутньої взаємодії.