Робоча зустріч щодо системи географічних зазначень Криму

14 грудня 2018 р. у рамках Проекту ЄС «Підтримка системи географічних зазначень в Україні» відбулась дискусія з питань захисту українських географічних зазначень на території тимчасово окупованого Кримського півострову.

У дискусії взяли участь керівник та співробітники Проекту ЄС, представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Представництва Президента України в АРК.

Під час дискусії обговорювались питання доцільності та перспективи створення і реєстрації єдиного кримського географічного зазначення для вин, яке б охоплювало територію тимчасово окупованого Криму та частину Півдня України, з метою унеможливлення зловживань з використання географічного зазначення «Крим» зі сторони Росії.

Також підіймалися питання удосконалення національного санкційного списку стосовно українських виробників вин та гармонізації національних санкцій з європейськими, можливість відновлення діяльності державних підприємств, що виробляли винну продукцію в Криму, їхніх географічних зазначень та звернення до уповноважених міжнародних судових інституцій для відшкодування завданих в тимчасово окупованому Криму країною-окупантом збитків.

За результатами зустрічі представниками було прийнято рішення про необхідність розробки стратегії спільних дій органів державної влади України для запобігання використання окупаційною владою українських географічних зазначень на ТОТ України Крим.