Робоча нарада щодо медичної допомоги мешканцям тимчасово окупованого Криму

10 вересня 2018 р. Постійним Представником Президента України в АРК Борисом Бабіним та його Першим заступником Ізетом Гдановим на виконання Плану невідкладних заходів з протидії російської агресії з тимчасово окупованої території України в Криму, захисту інтересів держави, громадян України та українських юридичних осіб в Криму на 2018-2019 роки було проведено робочу нараду щодо санітарно-епідеміологічного стану на ТОТ України в Кримута з інших питань у галузі медицини, зокрема з урахуванням поточної екологічної кризи на півночі півострова.

У нараді взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Було обговорено питання щодо стану забезпечення населення на ТОТ України в Криму вакцинами, сироватками, засобами лікування інфекційних хвороб, встановлення реального епідемічного стану в Криму та рівня надання підконтрольними окупаційній владі структурами медичної допомоги громадянам України. Також підіймалися питання досліджень та експертиз для визначення реальної ситуації впливу екологічної кризи на Півночі Криму на мешканців півострова та прилеглих територій Херсонської області. Обговорювалися питання організації медичної допомоги кримчанам в умовах реформування системи охорони здоров`я. Обговорювалося питання ефективного залучення закладів медичної освіти до участі в освітній програмі «Крим-Україна».

За результатами наради учасниками було узгоджено подальші дії в межах компетенції, визначено відповідні завдання у сфері охорони здоров’я населення. Серед невідкладних питань було визначено надання якісних медичних рекомендацій особам, які проживають чи перебувають в зоні екологічного лиха, можливий формат забезпечення постійної наявності медичного персоналу та медикаментів на КПВВ.