Резолюція Європейського парламенту щодо Азова

25 жовтня 2018 року під час пленарної сесії у м. Страсбург Європейським Парламентом ухвалено резолюцію щодо ситуації в Азовському морі.

В документі висловлюється дуже серйозне занепокоєння надзвичайно нестабільною безпековою ситуацією в Азовському морі та триваючою мілітаризацією Азовського моря і Чорноморського регіону Росією, зокрема розгортання нових систем ППО та перекидання військових і патрульних суден з Каспійського моря.

У резолюції з жалем відзначається, що Азовське море стало новим морським виміром войовничих російських дій проти України. Європарламентарі наголошують на тому, що РФ регулярно і шляхом зловживань блокує та інспектує кораблі, які прямують в українські порти через Керченську протоку, тим самим спричиняючи падіння торговельного обороту і суттєві втрати для місцевої економіки в Україні та для судновласників.

В Резолюції засуджується будівництво мосту через Керченську протоку як чергове порушення Росією суверенітету і територіальної цілісності України, констатується, що будівництво мосту спричинило більш ніж двадцятивідсоткове обмеження на доступ суден в українські порти в Азовському морі.

Згідно з резолюцією в разі загострення ситуації в Азовському морі, санкції проти РФ будуть посилені. В черговий раз ЄС наголосив на підтримці суверенітету і територіальній цілісності України, знову підтвердив приналежність Кримського півострова Україні та її права на українську частину Азовського моря.

Резолюція Європарламенту є додатковим аргументом в захисті українських інтересів в морському трибуналі ООН з морського права.