Реалізація права на житло для внутрішньо переміщених осіб з Криму у м. Херсон

09 лютого 2018 р. Постійний Представник Президента України в АРК Борис Бабін за участю співробітників служби з питань реінтеграції та деокупації АРК та по роботі з громадянами, які переселилися з ТОТ, провів у Представництві нараду з представниками виконавчих органів Херсонської міської ради, комунальних підприємств м. Херсон та органів Національної поліції. Під час наради, за підсумками звернень ВПО з Криму, що перебувають і місті Херсон та обстеження гуртожитків комунальної власності міста, обговорювалося питання реалізації в місті права на житло осіб, які прибувають з ТОТ України в Криму.

Представники міськради відзначили, що ліміт придатних для розселення приміщень у гуртожитках вичерпано, та що водночас кількість осіб, які прибувають з Криму та потребують на житло, зростає. Було, серед іншого, вказано на вісім нових родин ВПО з Криму, які подали відповідні заявки в останній період. Борис Бабін відзначив на очікування ескалації репресій окупаційної влади РФ проти населення Криму після так званих «виборів» навесні цього року та на відповідне збільшення родин, які прибуватимуть до Херсонщини та потребуватимуть на вирішення житлових питань. Було спеціально відзначено сприяння міської ради у наданні приміщення багатодітній родині ВПО, яка прибула з Криму та звернулася за допомогою до Представництва.

Було обговорено механізми позбавлення комунальних приміщень ВПО, які фактично ними не користуються після заселення або грубо та постійно порушують громадський порядок та умови поселення. Обговорювалися перспективи залучення технічної допомоги для ремонту комунальних гуртожитків, де розміщені ВПО та пошук інших об’єктів, що розташовані у м. Херсон та придатні для розселення ВПО, які прибуватимуть з Криму.