Питання перевезення тварин та рослин з/до тимчасово окупованого Криму

13 лютого 2018 р. Постійний Представник Президента України в АРК Борис Бабін провів нараду з питань перевезення тварин та рослин з/до тимчасово окупованої території України в Криму. В нараді взяли участь представники Придніпровської та Одеської служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, а також представники Головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Херсонській області.

Учасниками наради було обговорено стан справ з переміщенням тварин та рослин з/до тимчасово окупованої території України в Криму в сучасних умовах; відзначалися проблеми з розташуванням представників служб державного ветеринарно-санітарного контролю на КПВВ. Зокрема вказувалося, що якщо за 2017 р. представниками Придніпровської служби на КПВВ “Чонгар” було складено більше 300 актів про недопуск тварин з тимчасово окупованої території, то співробітниками Одеської служби за цей рік на КПВВ “Каланчак” та “Чаплинка” не було складено жодного такого акту.

Під час наради було досліджено перелік нормативних актів, за якими сьогодні відбувається переміщення тварин та рослин через КПВВ. Було визначено за необхідне напрацювання алгоритму реалізації перевезення з Криму домашніх тварин, що не мають ознак товару, для безперешкодної реалізації громадянами своїх гуманітарних потреб з урахуванням забезпечення належного ветеринарно-санітарного контролю та безпекових факторів. 

Учасники наради констатували обмеженість практичної витребуваності в оформленні документів фітосанітарного контролю за умов неперевезення в сучасних умовах з/до тимчасово окупованого Криму продукції рослинництва в якості товарних партій.

За підсумками наради було досягнуто домовленостей щодо періодичного інформування Представництва Придніпровською та Одеською службами державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області про ситуацію з переміщенням тварин та рослин через КПВВ, а також про епізоотичний та фітосанітарний стан на тимчасово окупованій території України в Криму.

Наступна нарада з проблематики перевезення тварин з тимчасово окупованої території України в Криму для реалізації гуманітарних потреб громадян відбудеться в рамках опрацювання відповідних алгоритмів з керівництвом органів державного ветеринарно-санітарного контролю.