Природні території Криму: що змінилося за часів окупації

Учора, 22 липня вийшла стаття нашого колеги – головного консультанта служби з питань реінтеграції та деокупації Автономної Республіки Крим Мірошниченко Владислава “Природні території Криму: що змінилося за часів окупації”, яка присвячена аналізу ситуації з об’єктами природно-заповідного фонду України на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

“Істинно найціннішими природними територіями є заповідники, створені для збереження унікальних рослинності та тваринного світу. Для демонстрації їх долі під окупацією достатньо двох прикладів:

Кримський природний заповідник було знищено, його було розділено на дві частини, більшу з яких перетворено на національний парк.

На території Опукського заповідника регулярно проводяться військові навчання із запусками ракет та скиданням бомб. Акваторія біля заповідника вже давно стала «кладовищем» снарядів. Подібний сценарій загрожує й іншим аквальним комплексам, яких у Криму нараховується 14. Наприклад, аквальний комплекс «Чауда» межує з однойменним полігоном, який під окупацією став головною базою підготовки російських військових.
Загальнодержавний статус надається не просто так. Разом зі статусом надаються окремі власні адміністрації та ширші гарантії недоторканності території. Але з 48 природних територій загальнодержавного значення в Криму під час окупації 40 були незаконно понижені в статусі, що зменшує гарантії їх збереження, не кажучи вже про розвиток.” – зазначає Владислав у своїй статті.

Більш детально про ситуацію з охороною природних територій Криму та конкретними прикладами і практиками окупаційної адміністрації Російської Федерації ви можете дізнатись, якщо прочитаєте повний текст статті, який приводиться нижче.

Дякуємо нашому колезі за чудову публікацію, яка розкриває справжнє ставлення окупантів до Криму та його природи. Сподіваємось невдовзі побачити нові цікаві дослідження.

Публікація за посиланням:
https://investigator.org.ua/ua/investigations/235706/