Прокуратура АР Крим та м. Севастополя повідомила про підозри за незаконне кримінальне переслідування Нарімана Джеляла

Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя повідомила про підозри окупаційним слідчому та судді за незаконне кримінальне переслідування першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла.

☝ Дії так званих “слідчого” фсб і “судді” окупаційного Київського районного суду Сімферополя кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ч.1 ст. 438 КК України).
«Показово, що незаконне кримінальне переслідування кримського активіста та політика Нарімана Джеляла окупанти розпочали відразу після його участі у минулорічному саміті «Кримської платформи» у Києві. Звісно, затримання пов’язане з його громадською та політичною діяльністю, висвітленням злочинів окупантів, свободою слова та боротьбою за права людини. Таким чином окупанти намагаються дискредитувати українське населення півострова показавши їх «злочинцями». Однак, ні в України, ні в цивілізованого світу не залишилось жодних сумнівів з приводу того, хто справжній злочинець та має понести належну відповідальність», – зазначає керівник Прокуратури АРК Ігор Поночовний.

😤 Підозрювані знали про наявність міжнародного збройного конфлікту на території Криму (його окупацію), знехтували положеннями Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, брали безпосередню участь у реалізації політики держави-окупанта, яка спрямована на зміну демографічного складу населення тимчасово окупованого Криму та витіснення українських громадян з його території шляхом незаконного кримінального переслідування окремих груп населення.

👮‍♂️ Окупаційний слідчий, за вказівкою керівників з рф, у вересні 2021 року незаконно порушив кримінальну справу проти першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та ініціював перед окупаційним судом питання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

👨‍⚖️ У свою чергу, окупаційний суддя незаконно створеного Київського районного суду м. Сімферополя проігнорував те, що правосуддя на Кримському півострові повинно здійснюватися згідно зі законодавством України, та незаконно здійснював розгляд клопотань про обрання та продовження запобіжного заходу пану Джелялу.