Про корінні народи України та захист їх прав говорили сьогодні у Херсоні на круглому столі, присвяченому Міжнародному дню корінних народів світу

Захід відбувся за ініціативи Представництва Президента України в АР Крим та Херсонської обласної державної адміністрації за участі керівництва області, представників органів державної влади, корінних народів та національних меншин, громадських організацій.

Відкриваючи засідання, голова ОДА Юрій Гусєв наголосив на актуальності такого заходу: «Для нас, українців усіх національностей, цей день є надзвичайно важливим, тому що ми всі є однією родиною. У часи, коли частина території України тимчасово окупована, нам важливо будувати діалог, обмінюватись думками для того, щоб наша країна міцнішала».

Наразі в українському законодавстві немає закону про корінні народи. На важливості врегулювання данного питання на законодавчому рівні акцентував Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич: «Ми всі працюємо заради того, щоб Крим повернувся під контроль України. В контексті Херсонщини питання захисту прав корінних народів дуже гостро стоять на порядку денному».

Учасники круглого столу наголосили на необхідності прийняття закону про корінні народи України, важливості дотримання прав корінних народів, а також забезпечення підтримки представників корінних народів та національних меншин в області, особливо в умовах тимчасової окупації Кримського півострову.

Наприкінці заходу учасники провели флешмоб на підтримку політичних в’язнів Кремля.