Президент в Брюсселі: Ми впевнені, що санкції проти Росії за агресію проти України, невиконання Мінських угод та повне ігнорування міжнародного права будуть продовжені

Президент Петро Порошенко переконаний, що Європейський Союз продовжить санкції проти Російської Федерації у зв’язку із актом агресії, який відбувся в нейтральних водах Чорного моря та через продовження невиконання нею Мінських угод, проведення незаконних виборів на окупованій частині території України, за повне ігнорування міжнародного права і за агресію проти нашої держави. Про це Петро Порошенко сказав в Брюсселі під час спільної прес-конференції з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Глава Української держави нагадав, що вже передав Президенту Європейської Ради Дональду Туску списки осіб та кораблів Росії, причетних до акту агресії. «Щодо конкретних санкцій, які ми почали обговорювати – вчора ми передали Президенту Туску в Європейську Раду, в Європейську комісію, а сьогодні я передав ці дані Генеральному секретарю про конкретні прізвища російських військових, працівників ФСБ, які були задіяні у піратській акції, в агресії проти українських кораблів в Чорному морі», – повідомив він. «Це були і офіцери-фсбшники, і прокурори, і слідчі, і судді, які намагалися продемонструвати і запроторити українських воїнів за грати», – додав Президент. «Ще раз наголошую, що це є військовополонені. Росія немає жодної юрисдикції над 24-ма українськими воїнами. Це підтверджено Женевською конвенцією», – підкреслив Петро Порошенко.

За його словами, Росія продовжує не помічати, що вона є агресором по відношенню України і у зв’язку із незаконною анексією Криму, і у зв’язку із незаконною агресією проти нашої держави на сході, і у зв’язку із актом агресії, який відбувся в нейтральних водах Чорного моря.

Президент підкреслив, що у європейських інституціях зараз ведуться конкретні дискусії з питання санкцій проти Росії. «Ми вчора провели дуже вдалі переговори з представниками Європейської Ради на чолі з Дональдом Туском і висловлюємо тверду впевненість в тому, що санкції проти Російської Федерації будуть сьогодні продовжені», – підкреслив Петро Порошенко.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, в свою чергу наголосив, що під час переговорів з Президентом України відбулась ґрунтовна дискусія з приводу допомоги Україні та агресивних дій Росії на Чорному морі. «Ми дуже занепокоєні підвищеною напругою в Азовському морі та прилеглих водах. Російській атаці на українські кораблі та моряків немає виправдання», – зазначив він. «Ми закликаємо Росію негайно звільнити всіх моряків та кораблі, а також забезпечити свободу навігації, в тому числі вільний доступ до українських портів в Азовському морі. Ми суворо засуджуємо незаконну анексію Криму, Росією. Ми її не визнаємо і не будемо визнавати. Побудова Керченського мосту – ще одне порушення суверенітету та територіальної цілісності України», – заявив Єнс Столтенберг.

Генеральний секретар Альянсу подякував Президенту України за позицію України та дії українських військових в рамках міжнародного права під час нападу російських військових на українські кораблі в Керченській протоці. «Пане Порошенко, я дуже ціную силу та витримку, які продемонструвала Україна під час подій в Азовському морі. Ескалація не є в інтересах будь-якої зі сторін», – зауважив він.