Президент України Петро Порошенко під час робочого візиту до Брюсселю провів ряд зустрічей

Напередодні проведення засідання Європейської Ради Президент України Петро Порошенко зустрівся з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Глава держави висловив вдячність за зусилля, які докладаються Німеччиною з метою припинення блокади Росією акваторії Азовського моря і Керченської протоки, а також за особливу увагу, яку Федеральний канцлер приділяє питанню звільнення українських моряків та гарантуванню свободи судноплавства в регіоні.

Президент України Петро Порошенко під час робочого візиту до інституцій Європейського Союзу та НАТО провів зустріч з Президентом Європейської Народної партії Жозефом Долем. Зустріч відбулася в штаб-квартирі ЄНП в Брюсселі. Глава держави поінформував Жозефа Доля про наслідки ескалації Росією ситуації в Чорному морі і Керченській протоці та існуючі загрози для регіональної безпеки. Президент України закликав Європейську народну парію засудити агресивні дії Росії та усіма доступними способами вимагати забезпечення відновлення свободи судноплавства, негайного та безумовного звільнення 24 захоплених моряків та 3 кораблів.

Петро Порошенко наголосив на необхідності потужної та адекватної відповіді з боку Європейського Союзу на акт агресії Росії проти України 25 листопада в Азовському морі та закликав належним чином відреагувати на акт російської агресії в акваторії Азовського моря і Керченської протоки та цілеспрямоване перешкоджання свободі судноплавства шляхом запровадження так званого «Азовського пакету санкцій».