Президент США підтримав закон щодо посилення санкцій проти Росії

Президент США Дональд Трамп своїм підписом увів в дію закон “Протидія супротивникам Америки через санкції”, який суттєво посилює та розширює санкції проти РФ, а також підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, повідомляє Посольство України в США.

У окремій заяві Президент США, зокрема відзначив, що Сполучені Штати не толеруватимуть втручання у свій демократичний процес та про подальшу солідарність із міжнародними союзниками та друзями для протидії російським підривним та дестабілізаційним діям. «Саме тому я увів у дію нові санкції щодо Ірану та Північної Кореї та підтримав посилення санкцій щодо Росії», йдеться в заяві Президента Дональда.

Раніше цей Закон був схвалений переважною більшістю Палати представників Конгресу США (419 – “за”, 3 – “проти”, 12 – не голосували) та Сенатом США (98 – “за”, 2 – “проти”). Після підписання документу Президентом США закон набуває чинності.

Як раніше повідомляло Посольство, закон визначає, що політикою Сполучених Штатів є:
– підтримка Уряду України у відновленні суверенітету та територіальної цілісності;
– засудження та протидія всім дестабілізуючим зусиллям уряду РФ в Україні;
– невизнання незаконної анексії Криму урядом РФ чи відторгнення будь-якої частини території України з використанням військової сили;
– надання допомоги з реформування енергетичного сектору України та зменшення залежності від російських енергетичних ресурсів;
– продовження протидії реалізації проекту “Північний потік-2”.

Документ також законодавчо закріплює чинні санкції проти Росії; створює механізм обов’язкового погодження з Конгресом США можливого рішення Президента США з послаблення антиросійських санкцій; передбачає можливість запровадження санкцій проти державних підприємств РФ, що здійснюють операції у металургійній та гірничо-видобувній галузях, та на залізничному транспорті; посилює антиросійські секторальні санкції щодо фінансового сектору РФ та російської енергетики; передбачає запровадження санкцій у зв’язку з діяльністю уряду РФ у напрямку підриву кібернетичної безпеки; по відношенню до осіб, що відповідальні за порушення прав людини на окупованій РФ території, діють в інтересах оборонного та розвідувального секторів уряду РФ, значною мірою сприяли спроможностям РФ з проведення приватизації державних активів, а також по відношенню до іноземних фізичних та юридичних осіб, що сприяли посиленню оборонних спроможностей уряду Сирії. Законом надається право Президенту США у координації з союзниками Сполучених Штатів запровадити санкції проти фізичних та юридичних осіб, що сприяють розвитку та обслуговуванню російських експортних нафто- та газопроводів.

Законодавчий акт передбачає створення “Фонду для протидії російському впливу” та виділяє до його бюджету 250 млн. дол. на 2018-2019 фінансові роки. На реалізацію ініціатив з підтримки енергетичної безпеки України передбачається виділення 30 млн. дол.