Прес-конференція співорганізаторів Форуму внутрішньо переміщених осіб

6 листопада 2018 р. головний консультант служби міжнародних зв’язків Представництва Валерія Пахомова взяла участь у прес-конференції співорганізаторів Форуму внутрішньо переміщених осіб та осіб, постраждалих від конфлікту, “Разом до результату” на тему: “Як вирішити проблеми вимушених переселенців?”

У заході взяли участь Валерія Лутковська, народний депутат України, співзасновниця ГО “Український інститут з прав людини”; Олег Мартиненко, експерт Української Гельсінської спілки з прав людини; представники громадських організацій, засобів масової інформації та інформаційних агентств.

У рамках прес-конференції обговорювались ряд гуманітарних проблем, з якими стикаються ВПО, зокрема проект закону №7462 “Про внесення змін до деяких законів України щодо призупинення погашення іпотечних кредитів, якщо об’єкт іпотеки знаходиться на тимчасово окупованій території України або на території населених пунктів, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження”; проект закону № 6240 “Про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян)”; та законопроект № 6692 “Про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян”.

Окрема увага зверталась на необхідність створення дорожньої карти вирішення проблем ВПО та створення спеціального міжфракційного об’єднання щодо захисту прав переселенців. На завершення спікерами було презентовано проект меморандуму про створення відритої платформи щодо прав переселенців.