Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим засуджує організацію Російською Федерацією “виборів” до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також так званих “місцевих виборів” у тимчасово окупованому Севастополі, які проводяться 17-19 вересня

Проведення Російською Федерацією на тимчасово окупованій території України “виборів” до власних законодавчих органів є незаконним та порушує норми й принципи міжнародного права.

Представництво разом з правоохоронними органами України відстежують та реагують на усі випадки участі в організації та проведенні незаконних “виборів” до Держдуми Росії на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, зокрема щодо так званих “міжнародних спостерігачів” та “виборчих комісій”. Відповідним діям буде надано правову оцінку компетентними органами, а в окремих випадках Представництвом будуть надані пропозиції про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), у тому числі відповідне питання підніматиметься в рамках механізмів Кримської платформи.

Закликаємо громадян України та іноземців відмовитись від ідеї участі та сприяння організації подібних незаконних дій держави-окупанта, та утриматись від вчинення дій на шкоду суверенітету та територіальній цілісності України.

Закликаємо міжнародне співтовариство рішуче відреагувати на незаконну організацію “виборів” на тимчасово окупованій території України та посилити заходи політико-дипломатичного тиску на Російську Федерацію, а також не допустити визнання статусу депутата Держдуми Російської Федерації за особами, “обраними” в тимчасово окупованому Криму та унеможливити участь таких осіб на міжнародних майданчиках, як “представників Криму”.

Вкотре вимагаємо від Російської Федерації припинити всі незаконні дії, що стосуються тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також припинити порушення прав та свобод громадян України на півострові.

Про усі випадки примушення Російською Федерацією громадян України до участі в організації та проведенні незаконних “виборів” на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя просимо повідомляти Представництво чи Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.