Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим засуджує абсолютно незаконні, політично умотивовані рішення підконтрольних окупаційній адміністрації Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя так званих “судових органів”, якими заарештовано за сфабрикованою кримінальною справою кримськотатарських активістів Ельдара Одаманова на 14 днів, Шевкета Усеїнова на 15 днів, а також Азіза та Асана Ахтемових та першого заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова на 2 місяц

Подібні “рішення” направлені виключно на ізоляцію затриманих та залякування активістів, які відстоюють права та свободи свої та своїх співвітчизників.

Висловлюємо підтримку родинам затриманих. Україна робитиме усе задля деокупації тимчасово окупованого Криму, звільнення затриманих та притягнення винних у винесенні цих «рішень» та інших злочинах до відповідальності.

Питання цих незаконних дій окупаційної влади та кричущих порушень прав людини буде підніматись Україною й на майданчику Кримської платформи.

Вдячні нашим міжнародним партнерам, які вже засудили дії РФ з переслідування Нарімана Джеляла та інших незаконно затриманих громадян України.

Звертаємось до всього міжнародного співтовариства щодо реагування на чергові прояви порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму та об’єднати зусилля задля якнайшвидшого припинення переслідування Російською Федерацією першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова та інших громадян України з політичних мотивів.