Права жінок та тимчасова окупація Криму

За усталеною традицією цивілізовані нації світу відзначають 8 березня визнаний ООН Міжнародний день боротьби за права жінок та міжнародний мир.

Символічним є те, що саме в березневі дні 2014 року кримські жінки проводили чисельні ненасильницькі акції спротиву злочинної окупації півострову державою агресором. Сьогодні слід згадати про жінок, що стали за чотири роки на півострові жертвами політичних репресій, про жінок, в родини та домівки яких прийшли криваві та брудні чоботи карателів з числа окупантів та колаборантів, про жінок, хто втратив близьких під час російської агресії.

Особлива шана та повага сьогодні – жінкам-військовослужбовцям, волонтерам, правозахисникам, медикам, усім тим, хто в складні часи протидії ворожій агресії захищає Україну та візьме активну участь в деокупації та реінтеграції півострову. Адже мир, за який слід боротися усім жінкам та чоловікам, мир, що настане після відновлення територіальної цілісності та соборності України, буде найголовнішою запорукою захисту їх прав.