Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич окреслив пріоритетні напрямки роботи Представництва

Сьогодні, 13 листопада 2019 року, в Офісі Президента України відбувся брифінг оновленої команди Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Під час брифінгу Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Котриневич окреслив пріоритетні напрямки роботи Представництва: «Якщо ми говоримо про наші стратегічні цілі, то, перш за все, я б визначив напрям законодавчої роботи. Це те, що є нашим повноваженням за Законом України про Представництво і за відповідним Указом Президента. Тобто, ми справді намагатимемося стати тим органом, який розробляє потрібні для Криму та кримчан законопроекти. Вже є певні напрацювання. Ми сподіватимемося це поширити. Звичайно ми працюватимемо над законопроектами, які стосуються захисту прав кримчан і уникнення так званих дискримінаційних положень щодо кримчан».

Антон Кориневич зазначив, що Представництво вже бере участь у декількох робочих групах з напрацювання відповідних законопроєктів, у тому числі з питань нерезидентства.

Другим пріоритетом Постійний Представник визначив інформаційну політику і зв’язки з громадянами, які проживають на тимчасово окупованій території. Адже дуже важливо піднімати тему Криму і в національних медіа, і бути доступними на тимчасово окупованій території.

«Є ще один важливий аспект цього питання, ми по суті розуміємо, що громадяни старшого віку знають і пам’ятають Україну, і мають зв’язок з Україною. Йде шостий рік окупації, і ми розуміємо, що вже в Криму є діти, які можуть не знати, що таке Україна, що таке материнська держава», – наголосив він.

Третій пріоритет – це захист прав кримчан, захист і відновлення прав корінних народів Криму, напрацювання законодавчих змін щодо статусу кримськотатарського народу і опрацювання питання внесення змін до Конституції України. Представництво буде продовжувати відслідковувати ситуацію щодо прав людини в тимчасово окупованому Криму та співпрацювати з правоохоронними органами по Криму, які працюють на материковій Україні, щодо належного документування та розслідування фактів порушення прав людини на тимчасово окупованій території.