Переслідування за українські пісні в Криму

🤯 Пропаганда рф у тимчасово окупованому Криму переходить усі можливі межі – керівники окупаційних адміністрацій настільки налякані успіхами ЗСУ на фронті та бояться неминучої відповідальності за свої злочини, що почали переслідувати мешканців окупованого півострова за танці під українські пісні.

💃 Зокрема, 10 вересня у Бахчисараї, на кримськотатарському весіллі гості танцювали під ремікс пісні “Ой у лузі червона калина”. Окупаційні медіа вже встигли “рознести” це як весільні танці під “гімн полку “Азов”, який на росії визнано терористичною організацією”. Очільник окупаційної адміністрації та колаборант сергій аксьонов наступного дня записав ціле відеозвернення: поведінку гостей весілля назвав “зрадою”, оголосив переслідування всіх учасників дійства та пообіцяв карати мешканців окупованого Криму за “проукраїнські заходи”.

👰‍♀️ Зараз нам відомо, що ресторан “Арпат”, який орендували для весілля, закрили на час так званого “слідства”, після чого приймуть рішення – чи закривати заклад повністю. Діджея Ахтема Гемеджи, який ставив пісню, заарештували на 5 діб і вже змусили записати відеовибачення: він нібито не знав, що “Ой у лузі червона калина” після початку повномасштабного вторгнення використовується “українськими націоналістами як антиросійські заклики” та під тиском запевнив, що нібито “він підтримує росіян”. Крім цього, шістьох учасників весілля незаконно притягнули до адміністративної відповідальності – штрафів у розмірі 50 тисяч рублів, а також від 5 до 15 діб адміністративного арешту. Окупаційні керівники запевняють, що кількість покараних збільшиться.

👨‍⚖️ Серед незаконно покараних родичка нареченого, організаторка весілля Ельвіра Абдуллаєва – окупаційний районний суд Бахчисараю визнав її винною за статтею 20.3.3 «Публічні дії, спрямовані на дискредитацію використання зс рф» та за статтею 20.3 «Пропаганда чи публічне демонстрування атрибутики, чи символіки екстремістських організацій, або іншої атрибутики, громадське демонстрування яких заборонено». За першою статтею окупаційний суд призначив штраф у розмірі 30 тисяч рублів, а за другою – 5 діб адміністративного арешту. Як повідомляє «Кримський процес», на засідання не пустили слухачів, на судилищі жінці стало зле, для неї викликали швидку.

🎪 Ще більшого абсурду до цих переслідувань і незаконних покарань додає просто космічна швидкість окупаційних судів – наприклад, справу Ахтема Гемеджи подали до так званого “суду”, розглянули та вручили вже готову постанову за 57 хвилин. Також проросійські пабліки виклали особисті дані діджея, співака, музиканта, весільного оператора, наречених і тамади.

😤 Такі дії окупантів спрямовані в першу чергу на переслідування та залякування найбільш проукраїнсько налаштованої групи населення окупованого Криму – кримських татар. Із 5 окупаційних суддів четверо – колишні українські судді, які після подій 2014 року почали працювати на окупантів.

🤡 Напередодні проросійський кримський блогер олександр таліпов у своєму телеграм-каналі опублікував відео з весілля зі словами: “Крим, Бахчисарай 10.09.22, ресторан «Арпат», весілля святкують мешканці міста, а також населених пунктів Долинне, Фурманівка, Новеньке. Грає “нацистська” пісня «Червона Калина». Тварюки, ми кожного знайдемо, з кожного запитаємо”. Раніше таліпов також опублікував відео іншого весілля в Сімферополі, на якому грала пісня-переможниця Євробачення-2022 «Stefania» гурту Kalush.

🎶 Вищезгадані пісні лунають на площах Парижу, Нью-Йорку, Берліну та інших столиць світу – і тільки в окупованому Криму людей судять за танці чи виконання української музики.

❗️ Вкотре закликаємо російську федерацію припинити хвилю репресій та відмовитися від системних переслідувань і каральних практик у тимчасово окупованому Криму щодо громадян України за їхні погляди, позицію та переконання. Вам не вдасться залякати український народ своїми злочинними переслідуваннями, а вільні люди ніколи не схиляться перед окупантом.
Висловлюємо підтримку затриманим та їхнім родинам і наголошуємо, що деокупація Криму вже близько, а отже всі винні у цих та інших злочинах будуть притягнуті до відповідальності.

🇺🇦 Крим – це Україна! Україна переможе!