П’ять років окупації Криму: прогнози, реальність, виклики

16 січня 2019 року відбулась конференція «П’ять років окупації Криму: прогнози, реальність, виклики», організована Меджлісом кримськотатарського народу спільно з Східноєвропейським Інститутом Розвитку (East European Development Institute), за сприяння Bureau de Helling.

У заході взяли участь: Рефат Чубаров, народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу; заступники голови та члени Меджлісу кримськотатарського народу; Юлія Каздобіна, радник Міністра інформаційної політики України; Гаяна Юксель, радник Міністра молоді та спорту України; Андрій Клименко, експерт ГО «Майдан закордонних справ»; Євген Самуха, керівник служби міжнародних зв’язків Представництва Президента України в АР Крим; Віталій Кононов, голова Партії Зелених України; Гульнара Бекірова, заступник голови Генічеської районної адміністрації, Володимир Казарін, проф., ректор Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського, науковці, мистецтвознавці, правозахисники, кримчани та представники громадських організацій.

Під час конференції обговорювалась поточна ситуація на ТОТ України в Криму, постійна мілітаризація півострова та перспективи за цих умов його деокупації. Підіймалися питання правових наслідків окупації півострова, політико-дипломатичної та інформаційної протидії РФ, перешкод у конструктивній взаємодії між ЗМІ та органами державної влади. Обговорювалися факти систематичних порушень прав людини в Криму, руйнування культурної спадщини на півострові. Учасниками наголошувалося на необхідності збереження унікальної культурної спадщини Криму та питання освіти в умовах окупації.

Співробітником Представництва було зазначено про поточну діяльність Представництва у сфері протидії діяльності окупаційної влади на ТОТ України в Криму та висвітлено фактичні приклади порушення права на освіту в Криму, ліквідацію кримськотатарських і українських шкіл і класів та забезпечення прав кримській молоді на освіту в Україні.

Під час конференції також учасники взяли участь у акції підтримки кримського політичного в’язня Едема Бекірова, який незаконно утримується Росією.