Освіта для кримчан

Новини

Україна створила максимально сприятливі умови для здобуття освіти громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, запровадивши спрощену процедуру вступу до вищих навчальних закладів (ВНЗ) та державну цільову підтримку здобуття освіти.

Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році, чітко визначають особливості прийому до вищих навчальних закладів осіб, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї з 1 січня 2017 року.

Спрощена процедура вступу до ВНЗ України здійснюється через освітні центри “Крим-Україна”, що створені на базі 12 університетів, визначених Міністерством освіти і науки України як уповноважені та враховує відсутність у випускника з Криму українського атестату та сертифікату зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Випускники з Криму вступають до уповноважених вищих навчальних закладів на навчання за кошти державного бюджету у межах встановлених квот: 20% від максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та закритими конкурсними пропозиціями. Кількість місць за квотами оголошується одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення.   

Для вступу до ВНЗ за спрощеною процедурою мешканець тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь має здійснити наступне:
•    обрати освітній центр “Крим-Україна”;
•    особисто подати заяву;
•    заповнити освітню декларацію;
•  скласти два іспити державної підсумкової атестації: українська мова та історія України та один вступний іспит (встановлює вищий навчальний заклад).

Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться відповідний творчий конкурс. Такі вступники отримують у загальноосвітньому навчальному закладі, який входить до обраного освітнього центру, тимчасову довідку, яку протягом трьох місяців мають замінити на документ про освіту державного зразка (атестат або свідоцтво).

У 2017 році освітні центри “Крим-Україна” працюватимуть з 19 червня по 30 вересня.

Увага!
Випускники з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, які мають атестати державного зразка та позитивні результати ЗНО можуть вступати до будь-якого ВНЗ України.

Більш детальну інформацію громадяни можуть отримати, звернувшись до Міністерства освіти і науки України.

За допомогою і консультаціями громадяни завжди можуть звернутись до Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим зручним засобом зв’язку.

Майбутнє в твоїх руках. Звертайтесь до центрів “Крим-Україна” і здобувайте якісну українську освіту!

При використанні матеріалів сайту активне посилання на джерело обов’язкове