Оперативна інформація щодо ситуації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь станом на 12 вересня 2022 року

ГОЛОВНІ ТЕМИ:
Керівник окупаційної адміністрації Криму аксьонов настільки боїться деокупації півострова та понесення відповідальності за скоєні злочини, що вже почав оголошувати переслідування та покарання людям, які на весіллі танцювали під українську музику, зокрема під пісню “Ой у лузі червона калина”, яку, хочемо нагадати, співає весь світ.
У тимчасово окупованому Криму хакери-активісти зламали телебачення – майже всі окупаційні телеканали транслювали відеозвернення Президента України Володимира Зеленського від 4 вересня 2022 року: він закликав мешканців окупованого півострова триматися якомога далі від військових об’єктів рф.
Окупаційний суд у Криму виніс незаконний вирок щодо громадянина України, представника корінного кримськотатарського народу Яшара Шихаметова до 11 років позбавлення волі нібито за звинуваченням у тероризмі – https://cutt.ly/UCJTJpq.
Мілітаризація Кримського півострова
Термін закриття сімферопольського аеропорту для цивільної авіації знову продовжили – до 16 вересня 2022 року. Аеропорт в окупованому Сімферополі не працює ля цивільної авіації з 24 лютого – з того дня, призупинення його роботи продовжують щотижня.
В окупованому Криму до 23 вересня 2022 року діє “жовтий рівень” терористичної загрози, а в окупованому Севастополі – до 13 вересня.
У різних частинах окупованого Кримського півострова мешканці продовжують фіксувати активність військових літаків, які, ймовірно, стріляють ракетами по містах материкової України.
Місцеві жителі повідомляють, що окупанти на території Криму регулярно перекривають певні транспортні вузли, зокрема незаконно збудований кримський міст і трасу “таврида”.
У тимчасово окупованій Феодосії помічена КАМАЗи армії рф, а в міські лікарні почали привозити поранених російських військових. Також вертоліт із пораненими окупантами помічений у Красноперекопську.
Житель окупованого Севастополя зі словами “чекаємо на ЗСУ” зняв на відео майже пусту бухту біля мису Херсонес, звідки відійшли російські кораблі – за словами автора відео, раніше бухта була заповнена ворожими суднами.

Прихована мобілізація
Станом на 12 вересня 2022 року в окупованому Криму вже відбулися поховання щонайменше 147 солдатів російської армії. 72 з них, ймовірно, були громадянами України. Кількість поховань може бути більшою, оскільки значна частина відбувається без висвітлення. Інформація доповнюється.
На інтернет-порталах в окупованому Криму поширюють оголошення про роботу до тимчасово непідконтрольних районів Запорізької області, Мелітополя та Херсону – нібито для охорони, а також допомоги в підготовці до так званого, звісно ж, незаконного “референдуму”.
Нагадуємо❗️ Представництво підготувало детальну інструкцію: Як громадяни України з окупованого Криму, яких незаконно мобілізували до армії рф, можуть здатися у полон, зберегти цим своє життя та не виконувати злочинних наказів. https://cutt.ly/kGwi8hb

Пропаганда окупаційних адміністрацій і розпалювання ворожнечі.
В окупованому Севастополі відзначили 29-річчя створення “беркуту”. Захід містив мову ворожнечі та ознаки розпалювання ненависті до українців.
У кримських школах розпочалися пропагандистські класні години “розмови про важливе”: дітям розповідають про “подвігі” російських воєнних злочинців на території материкової України, а також про причини та завдання так званої “спецоперації”.
У Сакській школі відкрили меморіальні дошки російських воєнних злочинців, які загинули на війні проти України.
Окупанти оприлюднили пропагандистський ролик про українську співачку, кримську татарку Джамалу – відео просякнуте мовою ворожнечі до співачки та всього українського народу, зняте з метою дискредитувати киримли, які виїхали з Криму через переслідування окупаційних адміністрацій, та внести розбрат серед кримськотатарського народу.
Публікації окупаційних медіа
Окупаційні медіа продовжують системно виправдовувати війну та вбивства цивільного населення, які скоює армія рф в Україні. Але, за період 5-12 вересня, значно зменшилася кількість публікацій про війну та коментування подій на фронті з боку окупаційних журналістів та адміністрацій.

Суспільні настрої
Мешканці тимчасово окупованого Криму активно проводять флешмоб “100 ФУБЛЄЙ”: на незаконно введеній на півострові валюті рф люди пишуть фрази “Слава Україні”, “Крим жде ЗСУ”, “фашиzzти”, “Крим – це Україна!” тощо.
Спротив окупантам серед населення Криму зростає: люди викладають в мережу відео з гірськими пейзажами та співають на фоні гімн Українських січових стрільців, знімають свої покупки в пакеті української мережі АТБ і кажуть “скоро”, танцюють усім натовпом під гімн УСС “Ой у лузі червона калина” на весіллях.
У тимчасово окупованій Ялті люди вийшли на протест через убивство місцевого жителя, яке скоїли російський військовослужбовець і місцевий колаборант. Камера відеоспостереження зафіксувала факт злочину, як окупанти побили чоловіка та поклали тіло в машину зі Z-символікою.
Активно працюють активісти руху “Жовта стрічка”. Нові листівки розклеїли в Ялті, Керчі та інших містах тимчасово окупованого Криму: місцеве населення закликають евакуюватися або підготуватися до можливих бойових дій для деокупації півострова.
Провід підпілля в окупованому Криму розповсюджує плакати з написом “Керч/Сімферополь/Севастополь готовий до деокупації”.
В окупованому Севастополі вчителька розклала принесені батьками повітряні кульки так, щоб вони стояли в кольорах українського прапора – хоч на Дні знань не було жодного слова про Україну, вчительку звільнили.
До Представництва продовжують надходити запити від громадян України, які хочуть тимчасово залишити територію Кримського півострова та повідомляють про неможливість терпіти окупацію й тотальну пропаганду. Нагадуємо❗️ Представництво підготувало інструкцію про те, як виїхати з тимчасово окупованого Криму. https://cutt.ly/yF5WjUq
❗️ Ми дякуємо свідомим українським громадянам в окупованому Криму за оперативні повідомлення про ситуацію на Кримському півострові, зокрема щодо соціально-економічної ситуації, пересування військ рф, руху спротиву окупації тощо. Детальну інформацію повідомляйте на емейл Відділу інформаційного забезпечення Представництва:

press.mpuinarcrimea@gmail.com
Слава Україні!