Окупаційна влада продовжує переслідування правозахисників у Криму

10 січня 2019 року шість українських громадських правозахисних організацій зробили  Заяву щодо переслідування адвокатів та правозахисників на території тимчасово окупованого Криму.

У заяві правозахисники рішуче засуджують переслідування адвокатів та правозахисників в тимчасово окупованому Криму, зокрема засудили припис Міністерства юстиції Росії про виключення адвоката Еміля Курбедінова з т. зв. «Кримської центральної колегії адвокатів».

Автори документа вимагають від влади Російської Федерації негайно припинити незаконний тиск та перешкоджання професійній діяльності правозахисників та адвокатів, а також припинити застосування російського «антиекстремістського та антитерористичного» законодавства на тимчасово окупованій території, що порушує міжнародне гуманітарне право, для переслідування людей за їхню громадську, адвокатську та правозахисну діяльність.

У заяві, повний текст якої опублікований на сайті Української Гельсінської спілки з прав людини, правозахисники просять світове співтовариство запровадити персональні санкції за переслідування кримських адвокатів і активістів «Кримської солідарності».