Окупанти просять батьків у Криму надсилати російські книжки на новоокуповані території

В окупованому Криму батьки школярів у загальних батьківських чатах отримують повідомлення з проханням надати так звану гуманітарну допомогу у вигляді російськомовних підручників і книг для навчальних, а також дошкільних закладів на тимчасово непідконтрольних окремих районах Запорізької та Херсонської областей. Крім цього, батьків закликають ділитися спортивним інвентарем, розмальовками та іграми для дітей на новоокупованих територіях півдня України.

Окупаційні адміністрації Криму проводять також “благодійну” акцію «Із Криму з любов’ю: даруємо книги Херсонській області!»: збирають книги класичної російської літератури, історичні та науково-популярні видання, книги для дітей і підлітків. Усе це нібито для поповнення фондів бібліотек Херсонщини “якісною та затребованою літературою”.

Вказані дії окупантів є черговою спробою витіснити та знищити будь-які сліди української історії, мови, культури та національної ідентичності, елементом інформаційної війни та поширенням впливу російської пропаганди на українських дітей, які до повномасштабного вторгнення навчалися та зростали у вільній, демократичній та прогресивній країні.

На гіркому досвіді окупованого Криму ми вже бачили, як рф використовує дітей для просування ворожих щодо України наративів, чинить мілітарний вплив на школярів. Усі 8 років окупації росія перекроювала систему освіти в Криму під власну пропаганду: вилучення українських підручників та заміна на російські, скасування уроків української та кримськотатарської мов у школах, відправка українських педагогів на так звану перекваліфікацію за стандартами рф – замість отримання належної освіти дітей закликали до “юнармі”, а після школи йти на строкову службу до армії рф із наступним підписанням контракту.

Із початком повномасштабного вторгнення окупанти знищили ракетами далеко не одну школу та дитсадок, а на тимчасово непідконтрольних районах Херсонської та Запорізької областей використовують напрацьовані за роки окупації Криму методики, зокрема й щодо освіти.

Тільки повна деокупація всіх без винятку українських територій зупинить насильницьку пропаганду рф та забезпечить доступ дітей і молоді до професійної освіти.

Крим – це Україна! Україна переможе!