Нові кримські санкції США

Управління з контролю над іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) 8 листопада 2018 р. оголосило про запровадження санкцій проти низки структур, підконтрольних окупаційній владі РФ в Криму.

 Це так звані акціонерні товариства «Санаторій Ай-Петрі», «Санаторій Дюльбер», «Санаторій Місхор», «Кримелектроцентраль» («КримТЕЦ»), та так звані товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія інфраструктурних проектів», «Південний проект» та «Гарант-СВ», разом з підконтрольним цій структурі підприємством «Mriya Resort & Spa».

Санкції OFAC проти «КримТЕЦ» прямо впливатимуть на спроби окупантів експлуатувати дві споруджені в Криму теплоелектростанції, що мають європейське обладнання та працюють на вкраденому з українських надр природному газі. OFAC пояснює санкції щодо «Mriya Resort & Spa» проведенням на його базі так званого «Ялтинського міжнародного економічного форуму», підконтрольністю ТОВ «Гарант-СВ» Сбербанку РФ. Санкції проти ТОВ «Управляюча компанія інфраструктурних проектів» пояснюються тим, що саме ця структура «придбала» вкрадені у України санаторії «Ай-Петрі», «Дюльбер» та «Місхор». Cанкції запроваджені і проти бенефіціара ТОВ «Управляюча компанія інфраструктурних проектів» Володимира Зарицького, колишнього начальника ракетних військ та артилерії збройних сил держави-агресора. Також санкції запроваджено проти Андрія Сушка, офіцера карального підрозділу ФСБ, якій брав участь у катуванні та інших порушеннях прав людини в Криму.