Новації в ЗНО 2019

У 2019 році процедура реєстрації учасників та порядок визначення результатів ЗНО дещо змінилася порівняно з попередніми роками, повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Так, учасники зовнішнього незалежного оцінювання з особливими освітніми потребами, які здобувають(ли) повну загальну середню освіту мовою, що не належить до слов’янської групи мов, або мовою корінних народів, відтепер мають право на забезпечення розумного пристосування для проходження зовнішнього оцінювання – адаптацію процедури переведення тестових балів, отриманих за виконання завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури, у рейтингові оцінки (за шкалою 100 – 200 балів).

Для таких осіб буде встановлено адаптивний поріг (нижчий за звичайний), а всі тестові бали між адаптивним порогом і пороговим балом «склав/не склав», будуть переводитися в рейтингову оцінку «100 балів».

Крім того, особи, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї, для участі в додатковій сесії ЗНО зможуть подавати документи як в основний період реєстрації (з 5 лютого до 25 березня), і та у додатковий період реєстрації (з 3 до 20 травня).

Відповідні зміни зафіксовано в Наказі Міністерства освіти і науки України від 07.12.2018 № 1353 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів щодо зовнішнього незалежного оцінювання».

У центрі оцінювання якості освіти нагадують, що ЗНО з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії можна складати кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.