Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим засуджує організацію Російською Федерацією “виборів” до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також так званих “місцевих виборів” у тимчасово окупованому Севастополі, які проводяться 17-19 вересня

Проведення Російською Федерацією на тимчасово окупованій території України “виборів” до власних законодавчих органів є незаконним та порушує норми й принципи міжнародного права.

Представництво разом з правоохоронними органами України відстежують та реагують на усі випадки участі в організації та проведенні незаконних “виборів” до Держдуми Росії на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, зокрема щодо так званих “міжнародних спостерігачів” та “виборчих комісій”. Відповідним діям буде надано правову оцінку компетентними органами, а в окремих випадках Представництвом будуть надані пропозиції про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), у тому числі відповідне питання підніматиметься в рамках механізмів Кримської платформи.

“Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим засуджує організацію Російською Федерацією “виборів” до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також так званих “місцевих виборів” у тимчасово окупованому Севастополі, які проводяться 17-19 вересня”


16 вересня у Представництві відбулась зустріч Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Антона Кориневича та його заступниці Дар’ї Свиридової з представниками Крайової ради українців Криму

В рамках зустрічі Антон Кориневич презентував Офіс Кримської платформи, який працює як структурний підрозділ Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, після чого сторони обговорили співпрацю в рамках внутрішнього треку Кримської платформи, зокрема щодо захисту права на свободу віросповідання вірян Кримської єпархії Православної церкви України, збереження культурної спадщини та захисту інших прав етнічних українців на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

“16 вересня у Представництві відбулась зустріч Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Антона Кориневича та його заступниці Дар’ї Свиридової з представниками Крайової ради українців Криму”


23 серпня у м. Києві відбулось відкриття Офісу Кримської платформи, який працює у структурі Представництва Президента України в АРК

Тож хочемо більше розказати про Офіс та його задачі.

У своїй промові під час установчого саміту Кримської платформи Президент України Володимир Зеленський акцентував – “Ми не проводимо цей Саміт заради Саміту. Тема Криму не повинна зникнути з міжнародного порядку денного ще на сім років. Тому ми маємо вже сьогодні зосередитись на практичній роботі та координації зусиль з дуже конкретних питань. Для підтримки нашої діяльності створено Офіс Кримської платформи”.

 

“23 серпня у м. Києві відбулось відкриття Офісу Кримської платформи, який працює у структурі Представництва Президента України в АРК”


Президента України в Автономній Республіці Крим, Український інститут національної пам’яті у співпраці з Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ в рамках програми USAID Україна «Права людини в дії» презентували нову відеоколекцію спогадів про окупацію Криму

Свідчення були записані в межах усноісторичного проєкту «Крим. Окупація», започаткованого навесні 2021 року Українським інститутом національної пам’яті спільно із Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим.

На презентації представлено відеоколекцію спогадів про окупацію Криму та створені на їх основі популяризаційні відеоматеріали.

“Президента України в Автономній Республіці Крим, Український інститут національної пам’яті у співпраці з Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ в рамках програми USAID Україна «Права людини в дії» презентували нову відеоколекцію спогадів про окупацію Криму”Нова відеоколекція спогадів про окупацію Криму, записаних в межах усноісторичного проєкту «Крим. Окупація

Завтра, 14 вересня Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим спільно з Український інститут національної пам’яті та у співорганізації з Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ в рамках програми USAID Ukraine – USAID Україна «Права людини в дії» презентують нову відеоколекцію спогадів про окупацію Криму, записаних в межах усноісторичного проєкту «Крим. Окупація».

“Нова відеоколекція спогадів про окупацію Криму, записаних в межах усноісторичного проєкту «Крим. Окупація”


Участь у вебінарі на тему: «Кримські санкції: схеми обходу та механізми притягнення до відповідальності в ЄС»

13 вересня об 11:00 Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич візьме участь у якості спікера у вебінарі на тему: «Кримські санкції: схеми обходу та механізми притягнення до відповідальності в ЄС», який проводиться в рамках проєкту “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”.

Вебінар організовано Медійна ініціатива за права людини у партнерстві з Euromaidan Press

“Участь у вебінарі на тему: «Кримські санкції: схеми обходу та механізми притягнення до відповідальності в ЄС»”


Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим засуджує абсолютно незаконні, політично умотивовані рішення підконтрольних окупаційній адміністрації Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя так званих “судових органів”, якими заарештовано за сфабрикованою кримінальною справою кримськотатарських активістів Ельдара Одаманова на 14 днів, Шевкета Усеїнова на 15 днів, а також Азіза та Асана Ахтемових та першого заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова на 2 місяц

Подібні “рішення” направлені виключно на ізоляцію затриманих та залякування активістів, які відстоюють права та свободи свої та своїх співвітчизників.

Висловлюємо підтримку родинам затриманих. Україна робитиме усе задля деокупації тимчасово окупованого Криму, звільнення затриманих та притягнення винних у винесенні цих «рішень» та інших злочинах до відповідальності.

“Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим засуджує абсолютно незаконні, політично умотивовані рішення підконтрольних окупаційній адміністрації Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя так званих “судових органів”, якими заарештовано за сфабрикованою кримінальною справою кримськотатарських активістів Ельдара Одаманова на 14 днів, Шевкета Усеїнова на 15 днів, а також Азіза та Асана Ахтемових та першого заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова на 2 місяц”


Сьогодні, 06 вересня Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич вручив Грамоти та Подяки Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим громадянам України з Криму, які захищали суверенітет і територіальну цілісність України на Донбасі та/або є військовослужбовцями Збройних Сил України- за особистий внесок у справу захисту територіальної цілісності та суверенітету України, плідну роботу щодо захисту прав мешканців та внутрішньо переміщених осіб із тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя

З відповідним поданням до Представництва звернувся Голова Ради Ветеранів Криму при Крайовій Раді Українців Криму, Представник Криму в Раді Ветеранів при Міністерстві у справах ветеранів України Сергій Вікарчук.

“Сьогодні, 06 вересня Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич вручив Грамоти та Подяки Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим громадянам України з Криму, які захищали суверенітет і територіальну цілісність України на Донбасі та/або є військовослужбовцями Збройних Сил України- за особистий внесок у справу захисту територіальної цілісності та суверенітету України, плідну роботу щодо захисту прав мешканців та внутрішньо переміщених осіб із тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя”