Управління верховного комісара ООН з прав людини та Моніторингова місія ООН з прав людини опублікували інформаційну записку, в якій закликають владу Російської Федерації у Криму дотримуватися права всіх кримських мешканців на достатнє житло і забезпечити, щоб надання доступу до соціального житла відповідало принципові недопущення дискримінації

Після широкомасштабної незаконної «націоналізації» українського державного, муніципального і приватного нерухомого майна в тимчасово окупованому Криму, окупаційні структури Російської Федерації у 2016 році ініціювали ретроспективну перевірку законності виділення соціального та іншого державного житла, наданого мешканцям Криму до початку окупації.

“Управління верховного комісара ООН з прав людини та Моніторингова місія ООН з прав людини опублікували інформаційну записку, в якій закликають владу Російської Федерації у Криму дотримуватися права всіх кримських мешканців на достатнє житло і забезпечити, щоб надання доступу до соціального житла відповідало принципові недопущення дискримінації”


Представництво Президента України в АР Крим нагадує про механізм протидії незаконному вилученню земельних ділянок, які перебувають у власності українських кримчан

«Всі особи, майно яких було експропрійоване, вилучене на тимчасово окупованій території, є потерпілими, жертвами збройного конфлікту. І вже сьогодні Україна має створити ефективні процедури відновлення документів, що посвідчують майнові права, визначити засади повернення власникам майна, яке незаконно було відчужене під час окупації. І третє – безумовно треба робити системи обліку того, яке майно пошкоджене, зруйноване, знищене або незаконно експропрійоване у власників за час тимчасової окупації», – зазначила перша заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим Дар’я Свиридова.

Більш деталізовану інформацію про те, як захистити право власності на землю в тимчасово окупованому Криму можна знайти за посиланням ⤵️


Сьогодні Україна відзначає 7 річницю з початку Революції Гідності

Акції Євромайдану збирали мільйони людей по всій країні впродовж трьох місяців, під час зустрічей учасників Революції Гідності на площах міст кристалізувалася ідея майбутнього держави.

Команда Представництва Президента України в АР Крим вітає всіх українців з цією визначною датою. Ми впевнені, що боротьба за суверенну незалежну європейську Україну завершиться перемогою, і ми, як і в 2013 році, пройдемося ходою з українськими прапорами вулицями Сімферополя.

Пам’ятаємо тих, хто заплатив життям за нашу свободу!


Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич бере участь в якості спікера в круглому столі: “Механізми перехідного правосуддя та освітні практики як постконфліктні інструменти”

“Питання впровадженя елементів перехідного правосуддя варто сприймати в першу чергу як впровадження політики відновлення прав людини та справедливості, відновлення прав постраждалих внаслідок збройної агресії. Такі дії є важливою складовою реінтеграційної політики нашої країни, в якій важливим елементом є не тільки зміст, а й подальша комунікація з різними аудиторіями, в тому числі з людьми, які проживають сьогодні в окупації. Україна має свої особливості впровадження політики відновлення справедливості, оскільки має місце міжнародний збройний конфлікт, який триває” – виступив під час дискусії Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич.

“Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич бере участь в якості спікера в круглому столі: “Механізми перехідного правосуддя та освітні практики як постконфліктні інструменти””


19 листопада 2020 року Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич взяв участь у 13-й віртуальній сесії Форуму ООН з питань меншин (м. Женева) з висвітленням ситуації, пов’язаної з використанням мови ворожнечі у підконтрольних окупаційній адміністрації ЗМІ в тимчасово окупованому Криму проти кримських татар, етнічних українців та релігійних меншин.

«Агресивна політика Кремля спрямована на розпалювання ворожнечі на етнічному та релігійному підґрунтях. Для припинення порушень прав людини в Криму, авжеж, потрібно деокупувати територію і повернути під контроль України. А для цього потрібно в тому числі зберігати та збільшувати санкційний тиск на Російську Федерацію та сприяти доступу міжнародних моніторингових механізмів на тимчасово окуповану територію Кримського півострова» – зазначив під час виступу Антон Кориневич.


Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН підтримав проєкт посиленої резолюції «Ситуація з правами людини в АР Крим та м.Севастополі, Україна» (А/С.3/75/L.32)

Представництво Президента України в АР Крим вітає прийняття комітетом Генасамблеї проєкту резолюції. Цей документ є важливим інструментом, який активно використовуватиметься Україною і країнами-партнерами на міжнародній арені. Команда Представництва вдячна всім причетним до цього важливого результату, особливо варто відмітити роботу Dmytro Kuleba, Emine Dzheppar Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, Sergíy Kyslytsya Постійне представництво України при ООН / Perm Mission of Ukraine to the UN. 

“Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН підтримав проєкт посиленої резолюції «Ситуація з правами людини в АР Крим та м.Севастополі, Україна» (А/С.3/75/L.32)”


Шановні громадяни!

У зв’язку з установленням в Україні карантину, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та з метою запобігання поширенню COVID-19, у Представництві Президента України в Автономній Республіці Крим змінено режим роботи у частині особистого прийому громадян його керівництвом та іншими посадовими особами, і встановлено у зв’язку з цим тимчасовий Порядок прийому громадян, який можна переглянути на офіційному сайті Представництва у підрубриці «звернення громадян» рубрики «Контакти».

Відповідно до зазначеного Порядку особистий прийом громадян здійснюється у режимі он-лайн з використанням програми Zoom. 

При цьому зазначаємо, що Представництво продовжує приймати звернення громадян:

  • за телефоном безкоштовної “гарячої лінії”: 0 800 502 192;
  • за телефоном (0552) 49-59-39;
  • за телефоном, зокрема, у месенджерах (Viber, WhatsApp, Telegram) +38 067 547 65 75;
  • за допомогою мережі Skype – обліковий запис: ark predstavnictvo;
  • на електронну пошту: zvernennia@ppu.gov.ua;
  • за поштовою адресою: м. Херсон, проспект Ушакова, 42.

 


17 листопада 2020 року Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич взяв участь у зустрічі з послами держав-членів ЄС, організованій Представництвом ЄС в Україні. З доповідями на заході також виступили перша заступниця Міністерства закордонних справ України Еміне Джапарова та Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Виступ Антона Кориневича стосувався надання достовірної інформації про порушення прав людини Російською Федерацією на території Кримського півострова.

“17 листопада 2020 року Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич взяв участь у зустрічі з послами держав-членів ЄС, організованій Представництвом ЄС в Україні. З доповідями на заході також виступили перша заступниця Міністерства закордонних справ України Еміне Джапарова та Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.”


Командою Представництва Президента в Автономній Республіці Крим було зібрано та передано до прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя інформацію про незаконний розпродаж майна “Державної судноплавної компанії “Керченська паромна переправа”, яка належить до управління Міністерства інфраструктури України, та незаконної “націоналізації” Державного концерну “Національне виробничо-аграрне об’єднання “Масандра”, який станом на 1 січня 2014 року належав до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України

В рамках міжвідомчої співпраці Прокуратурою Автономної Республіки Крим та міста Севастополя повідомлено, що за вказаними фактами здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням кримінального провадження кримінальних правопорушень щодо незаконного привласнення та розтратою майна, викрадення та привласнення, документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем тощо.

“Командою Представництва Президента в Автономній Республіці Крим було зібрано та передано до прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя інформацію про незаконний розпродаж майна “Державної судноплавної компанії “Керченська паромна переправа”, яка належить до управління Міністерства інфраструктури України, та незаконної “націоналізації” Державного концерну “Національне виробничо-аграрне об’єднання “Масандра”, який станом на 1 січня 2014 року належав до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України”