Невідкладні заходи з протидії організації незаконного судноплавства у морських просторах навколо Криму та неправомірної експлуатації окупаційною владою морських портів України на півострові

7 лютого 2018 р. Постійний Представник Президента в АРК Борис Бабін провів робочу нараду з обговорення питання щодо систематичного порушення норм міжнародного права окупаційною владою та загрози безпеці судноплавства у Чорному морі.

У нараді взяли участь представники Міністерства інфраструктури України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Державної служби України з безпеки на транспорті, державного підприємства «Адміністрація морських портів», Прокуратури АРК та Головного управління СБУ в АРК. Представники кожної установи проінформували присутніх, в рамках повноважень, щодо наявної ситуації з даного питання та відповіли на ряд запитань з боку керівництва Представництва.

Під час наради обговорювалися питання підвищення якості реагування на незаконні систематичні заходи суден, що здійснюють перевезення вантажів з та до закритих морських портів України в АРК та м. Севастополь, на порушення у цих портах та морських просторах правил використання систем навігації, інших порушень у сфері безпеки судноплавства, забруднень морського середовища, щодо незаконної експлуатації окупаційною владою РФ морських портів України в Криму. 

Обговорювалось питання наявних ризиків, пов’язаних з проходження суднами під прапором України Керченської протоки. Порушувалось питання щодо перспектив діяльності уповноважених органів України у складі Комітету Меморандуму про взаєморозуміння щодо контролю державою порту у Чорноморському регіоні в умовах наявного очевидного зловживання державою-агресором можливостями вищевказаного меморандуму.

Обговорювалася активізація взаємодії з Міжнародною морською організацією та Європейським агентством з морської безпеки щодо відповідних порушень морського права під час судноплавства в морських просторах, прилеглих до тимчасово окупованого Криму.

В ході обговорення було виявлено низку проблемних питань, пов’язаних з притягненням до відповідальності представників класифікаційних товариств, страхових агентств, крюїнгових компаній, судновласників, операторів і капітанів торговельних суден за порушення норм національного і міжнародного права.

Борис Бабін у своєму зверненні до присутніх наголосив на потребі невідкладної консолідації зусиль у підготовці відповідної доказової бази щодо структур, які сприяють окупаційній владі, зокрема протидії їх представникам, які здійснюють діяльність на материковій частині України.

За підсумками наради учасниками було встановлено максимально стислі терміни для усунення наведених та інших недоліків, визначено періодичність обміну інформацією та узгоджено алгоритм співпраці між відповідними міністерствами та службами в подальшому. Вказані питання перебувають на постійному контролі Представництва.


One Reply to “Невідкладні заходи з протидії організації незаконного судноплавства у морських просторах навколо Криму та неправомірної експлуатації окупаційною владою морських портів України на півострові”

Comments are closed.