«Наша кінцева мета — деокупація Криму»: команда Представництва поділилися з журналістами результатами за 2021 рік та планами на 2022-й

17 грудня у Представництві Президента України в Автономній Республіці Крим пройшов прессніданок для журналістів. Захід приурочили до 29-річчя Представництва. 

У події участь взяли: Постійний Представник Антон Кориневич, його заступниці Дар’я Свиридова і Таміла Ташева, керівниця відділу з питань деокупації та реінтеграції АРК Олена Халімон.

Цього дня команда представила журналістам Марію Томак, яка за деякий час буде призначена керівницею Служби забезпечення діяльності Кримської платформи, яка перемогла в конкурсі. 

«Кінцева мета діяльності Представництва Президента України в АР Крим та Кримської платформи — це деокупація Криму. Наші сили спрямовані саме на це», — закцентував Антон Кориневич

Команда Представництв розповіла журналістам про діяльність органу, що був створений 17 грудня 1992,  про його структурні підрозділи, основні вектори та результати роботи Представництва в 2021 році.

Докладніше учасники зупинилися й на законодавчих ініціативах та окремих проєктах Офісу Кримської Платформи. 

Зокрема перша заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим Дар’я Свиридова розповіла про важливий пакет ініціатив пов’язаний із реалізацією Стратегії деокупації в першу чергу: «Власне, в рамках підготовки Кримської платформи, ми з командою за погодженням Президента розробили та працювали над певним пакетом нормативно-правових  актів, що мають бути прийняті на виконання задач Стратегії деокупації і для забезпечення заходів до Кримської платформи. Серед таких важливих ініціатив: закон про скасування вільної економічної зони «Крим», закон про корінні народи, законопроект про соціальний захист осіб, які позбавлені свободи внаслідок збройної агресії («полонені Кремля»)».

Також Представництво спільно з партнерами реалізувує низку проєктів. Про них розповіла заступниця Постійного Представника Таміла Ташева. 

Вона сказала: «Перший — це Віртуальний музей російської агресії. Він вже запущений і є публічним та наповнюється важливою інформацією. Другий проєкт присвячений молоді з тимчасово окупованих територій. Він скерований на забезпечення освіти для такої молоді — не лише вищої освіти, це стосується і програм обміну». 

По завершенні заходу Антон Кориневич провів для журналістів екскурсію офісом та по території Представництва, яку всі, хто хоч раз тут був, з теплотою називають називають «куточком Криму у Києві».