Нарада з питань культурної та історичної спадщини в Криму

23 жовтня 2018 р. Постійний Представник Президента України в АРК Борис Бабін на виконання завдання 13.8 Плану невідкладних заходів з протидії російської агресії з ТОТ України в Криму, захисту інтересів держави, громадян України та українських юридичних осіб в Криму провів нараду з питань реагування на негативний вплив окупаційної влади на стан охорони культурної та історичної спадщини в Криму, опрацювання алгоритмів відповідного організаційного та правового реагування.

У нараді взяли участь представники Міністерства культури, Міністерства юстиції, МЗС, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Інституту археології НАН України, ГУ СБУ в АРК та Національної поліції України, представники закладів вищої освіти.

Учасники наради розглянули питання протидії пошкодженню та знищенню пам’яток історії та культури в окупованому Криму, проведення незаконних археологічних розвідок та вивозу культурних цінностей з Криму в РФ. Учасники обговорили заходи сприяння проведенню прямого моніторингу ситуації в АРК та м. Севастополі комісією ЮНЕСКО. Окремо розглядалися питання розширення санкційних списків та внесення в них фізичних та юридичних осіб, які здійснюють незаконні археологічні розвідки та вивозять культурні цінності з ТОТ України в Криму. За підсумками було схвалено низку практичних рішень стосовно подальшої роботи.