Нарада з освітніх прав мешканців Криму

12 березня 2018 р. Постійний Представник Президента України в АРК провів робочу нараду з представниками державних вищих навчальних закладів, керівниками освітніх центрів «Крим – Україна» щодо заходів, направлених на реалізацію права на освіту громадянами, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим. В засіданні взяли участь радник Міністра інформаційної політики України, завідувач сектору Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України, директор Департаменту освіти і науки Херсонської ОДА, директор Херсонського академічного ліцею ім. О.В. Мішукова. До заходу долучились представники Управління освіти Херсонської міської ради та Центру освіти молоді та дорослих міста.

Під час засідання було підведено підсумки вступу до ВНЗ у 2017 році та стан підготовки до вступної кампанії 2018 року, обговорювались проблеми та шляхи їх вирішення щодо реалізації права на навчання у вищих навчальних закладах громадянами, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим, відповідно до виділених квот у 2018 році та питання стосовно організації дистанційної та екстернатної форм навчання для громадян України з АРК. Учасниками наради було сформовано рекомендації щодо вдосконалення діяльності та взаємодії навчальних закладів та виконавчих органів влади під час вступної кампанії цього року, соціального та матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу.

Постійний Представник Президента України в АРК Борис Бабін наголосив на існуючих проблемах у сфері реалізації права на освіту ВПО з Криму, зокрема,  щодо зарахування до вищих навчальних закладів.