Міжнародний захист інтересів українських університетів в Криму

2 серпня 2018 р. в.о. ректора Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського Володимир Казарін, керівник служби міжнародних зв’язків Представництва Євген Самуха та головний консультант служби правового аналізу Руслан Сейдаметов зустрілись з Уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини Іваном Ліщиною.

На зустрічі обговорювались ряд питань щодо захисту порушених інтересів та компенсації збитків, завданих РФ закладам вищої освіти України в окупованому Криму, в умовах, коли університети втратили свої активи та можливості освітнього процесу в результаті російської агресії.

Володимир Казарін вказав на те. що окупанти повинні понести міжнародно-правову відповідальність за свої загарбницькі дії та за незаконне привласнення майна українських університетів в окупованому Криму.

Під час зустрічі обговорювалися перспективи спільних заходів з реалізації Плану невідкладних заходів з протидії російської агресії з ТОТ України в Криму на 2018-2019 роки, зокрема у вимірі опрацювання порядку міжвідомчої взаємодії щодо зібрання доказової бази для міждержавних заяв України проти РФ до ЄСПЛ, його узгодження між органами влади.