Міжнародний рух солідарності з кримськотатарським народом

12 жовтня 2018 р. головний консультант служби міжнародних зв’язків Представництва Валерія Пахомова взяла участь у прес-конференції Кримськотатарського Ресурсного Центру та Естонського інституту прав людини на тему: «Ініціювання міжнародної адвокації та руху солідарності з кримськотатарським народом».

Спікерами заходу були: Ескендер Барієв – глава правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу кримськотатарського народу; Олівер Лооде – експерт Естонського інституту прав людини; Андрій Єрмоленко – художник, дизайнер; Микола Круцик – представник Асоціації українців в Республіці Ірландія.

На конференції була презентована міжнародна ініціатива #LIBERATECRIMEA. Даний проект спрямований на ініціювання міжнародного громадянського руху солідарності за деокупацію Криму і підтримку кримськотатарського народу.

Представництво Президента України в АР Крим активно сприяє реалізації проекту та підтримує вказану громадську ініціативу, бере активну участь в підвищенні кваліфікації кримчан, які проживають на півострові або перемістилися з нього. Зокрема керівництво і співробітники Представництва спільно з громадськими організаціями провели на підконтрольній території серію семінарів для адвокатів, юристів і активістів з Криму на тему: “Універсальні механізми захисту прав людини”. Співробітники Представництва взяли участь в тренінгу для ВПО з Криму з прав і особистої безпеки для корінних народів і в сесії Другої щорічної Академії публічної дипломатії кримських татар, в освітньому таборі “Liberate Crimea”.

Також на прес-конференції було заявлено про початок акції «Об’єднані прапором – #LIBERATECRIMEA», в рамках якої, національний прапор кримськотатарського народу протягом 9 місяців подорожуватиме багатьма країнами світу, з метою об’єднання людей різних національностей і віросповідань небайдужих до долі кримськотатарського народу і України. Даний прапор повернеться до Києва 26 червня в день кримськотатарського прапора. Представництво також долучилося до вказаної акції та залишили свої побажання кримчанам.