Міжнародна конференція з питань внутрішнього переміщення

21 травня 2019 року у м. Київ відбулась міжнародна конференція на тему: «Вдосконалення правової бази, судової практики та тренінгових програм з питань внутрішнього переміщення», організована Офісом Ради Європи в Україні у межах Плану дій РЄ для України на 2018-2021 роки за участю представників профільних вітчизняних міністерств, відомств та установ, у тому числі співробітників Представництва Президента України в АР Крим, суддівського корпусу, міжнародних організацій, юристів, експертів тощо.

Під час конференції були висвітлені та обговорювались актуальні проблеми ВПО в Україні, покращення чинного законодавства нашої держави стосовно захисту прав людини, вдосконалення практики національних судів та тренінгових програм з питань внутрішнього переміщення до стандартів Ради Європи з відповідними рекомендаціями.

Підкреслювалося, що на відміну від біженців, які перебувають під захистом Женевської конвенції 1951 року про статус біженців, ВПО не захищені жодним міжнародним юридично обов’язковим документом. Як наслідок, ефективний захист ВПО в основному залежить від України, тому ця категорія громадян потребує адресної допомоги держави.