Березневі масові арешти в Криму: що сьогодні відбувається із затриманими і якої допомоги вони потребують

30 травня 2019 року в Українському кризовому медіа-центрі відбулась прес-конференція на тему: «Березневі масові арешти в Криму: що сьогодні відбувається із затриманими і якої допомоги вони потребують» за участю голови Меджлісу кримськотатарського народу, народного депутата України Рефата Чубарова, членів родин кримських політв’язнів та їх адвокатів.

Учасники заходу розповіли про масові обшуки та арешти кримських татар, які російські силовики проводили в тимчасово окупованому Криму в березні цього року, про залякування, тортури, моральний тиск на корінне населення української автономії та інші репресії, які використовує російська влада з моменту окупації півострову.

Під час свого виступу Рефат Чубаров акцентував увагу на тому, що через системний тиск Росія намагається досягти зневіри людей в свої сили, щоб, як наслідок, корінне населення Криму покинуло свої землі.

Також голова Меджлісу кримськотатарського народу наголосив, що єдиний шлях зупинення репресій проти населення Криму – це деокупація півострову.

Під час заходу стало відомо про сьогоднішнє затримання окупаційною владою ще двох активісток Кримської солідарності Лутфіє Зудієвої та Муміне Салієвої.