Лист від громадської журналістки Ірини Данилович

З анонімних джерел від Ірини надійшов лист, в якому вона розповіла про агресію та тілесні ушкодження, завдані їй працівниками фсб. Справа Ірини має всі елементи насильницького зникнення та є черговим політичним переслідуванням громадянських журналістів і блогерів у тимчасово окупованому Криму.
«Я, Данилович І.Б., хочу заявити про те, що агресивні та протиправні дії з боку співробітників фсб м. Сімферополя щодо мене досі не припиняються!
Так, 5 липня 2022 року, під час мого етапування до Київського районного суду м. Сімферополя, конвой фсб завдав мені тілесних ушкоджень.
21 липня 2022 року, при етапуванні мене та ще п’ятьох людей з управління фсб до СІЗО міста Сімферополя, конвоїр фсб при п’ятьох свідках, з особливою формою агресії, висловився про те, що оперативні співробітники фсб підкинули мені мало вибухівки, і відкрито заявив, що якби був серед них – підкинув би більше і не забув би підкинути ще кілограм наркотиків», – написала в листі Ірина.
Нагадаємо, окупаційні силовики 29 квітня 2022 року провели обшук у будинку громадянської журналістки та незаконно затримали її дорогою з Коктебеля до Феодосії. Рідні деякий час не знали про долю Ірини нічого: ані місцеперебування, ані призначення можливих окупаційних судових засідань. Ірина як медикиня вела соціальні мережі та колонки про захист прав медпрацівників і проблеми сфери охорони здоров’я в окупованому Криму.
Спершу Данилович інкримінували нібито “зв’язки з іноземною державою”, за що й затримали, однак російські силовики не надали жодного відповідного документа щодо затримання чи судового рішення. Про висунуті Ірині підозри стало відомо аж 7 травня — “незаконні дії з вибуховими речовинами чи вибуховими пристроями”, за що окупаційний Київський районний суд міста Сімферополя обрав їй запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці.
Представництво вимагає від рф негайно припинити переслідування активістів, громадянських журналістів і блоґерів за висвітлення проблемних питань тимчасово окупованої території. Закликаємо міжнародну спільноту посилювати тиск на рф, яка й надалі системно продовжує переслідувати громадян України за політичними мотивами.
Україна докладає максимальних зусиль, щоб усі винні понесли відповідальність за злочини, які припиняться лише після повної деокупації Криму!
🇺🇦 Крим – це Україна! Україна переможе!