Круглий стіл з питань культурної та історичної спадщини в Криму

20 грудня 2018 р. за ініціативи Міністерства культури України та Міністерства інформаційної політики України відбувся круглий стіл на тему: “Порушення гуманітарного права щодо захисту культурної спадщини на території тимчасово окупованого Криму: пошук міжнародно-правових шляхів вирішення”.

Учасниками круглого столу було обговорено питання запровадження дієвих механізмів зі здійснення державного контролю у сфері охорони культурної спадщини на тимчасово окупованій території як системи державної політики, з метою забезпечення впровадження комплексної, послідовної та скоординованої діяльності органів державної влади та громадських об’єднань відносно захисту культурних цінностей на ТОТ України Крим.

Співробітниками Представництва було зазначено про постійну роботу у сфері моніторингу та реагування на негативний вплив окупаційної влади на стан охорони культурної та історичної спадщини в Криму. Було проінформовано про проведену Представництвом роботу щодо санкцій відносно фізичних та юридичних осіб, які здійснюють незаконні археологічні розвідки та вивозять культурні цінності з ТОТ України в Криму. Констатовано необхідність створення єдиного повного реєстру пам’яток культури та історії Криму для посилення позиції України на міжнародній арені.

За підсумками круглого столу будуть підготовлені рекомендації.