Круглий стіл «Пам`ятки Криму – сучасний стан культурної спадщини України»

29 травня 2019 року в м. Київ за участю посадовців Представництва Президента України в АР Крим, МінТОТ та МЗС України, прокуратури АР Крим та фахівців експертного середовища у сфері археології та культурної спадщини відбувся круглий стіл на тему: «Пам`ятки Криму – сучасний стан культурної спадщини України», організований ГО «Кримський центр ділового і культурного співробітництва «Українській дім» за підтримки Українського культурного фонду.

Учасники заходу висвітили наслідки дій російської влади на території АР Крим і м. Севастополь, які за 5 років окупації нанесли непоправних втрат багатьом археологічним пам’яткам історії і культури, протиправно переміщали об’єкти музейного фонду України з Криму на територію РФ.

У своєму виступі керівник служби міжнародних зв’язків Представництва Євген Самуха навів кричущій приклад фактичного перетворення окупантами об’єкту світової спадщини ЮНЕСКО – музею-заповідника «Херсонес-Таврійський» на релігійний заклад російського православ’я та майданчик розваг з артистами для кремлівської верхівки.

Також обговорено ефективність застосування національних і міжнародних санкцій до порушників, можливість притягнення їх до кримінальної відповідальності, необхідність приєднання України до другого протоколу Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту та якнайшвидше забезпечення роботи утвореної спеціальної місії ЮНЕСКО для Криму.