Коли 21 листопада 2013 року в Києві розпочався Євромайдан, до нього доєдналися й інші регіони України. У тому числі й Крим. З українськими, кримськотатарськими та європейськими прапорами кримські активісти виходили на головні площі міст півострова: Ялти, Керчі, Сімферополя, Євпаторії, Бахчисараю та Севастополя

На півострові зародився громадянський рух “Євромайдан-Крим”. Першу акцію на підтримку європейського вибору країни організували у Криму 24 листопада 2013 року. Акції відбувались регулярно й мали на меті об’єднати кримчан, розповісти про події в Києві й чому європейський курс України є важливим. Найбільші та найпотужніші протести пройшли біля Верховної Ради в Сімферополі.

Зараз російська пропаганда намагається поширювати фейки, начебто “Крим ніколи не підтримував Євромайдан”, хоча кримчани навпаки – до самої військової агресії РФ – боролися за право жити в демократичній європейській країні. Історія у багатьох кримських активістів трагічна двічі. Адже чимало кримських татар дітьми поверталися на історичну батьківщину з депортації, влаштованої радянським союзом, і не побоялися знову заявити власну позицію та підтримати вибір українського народу.
Розуміючи ризики, кримчани виходили на протест. Багато хто їхав до Києва та стояв на головній площі Революції. Учасники отримували погрози, побиття, спалені машини, але всі гуртувались та тримались поруч, Євромайдан у Криму збирав тисячі людей на власних площах.
Сьогодні ми пам’ятаємо рік, коли почався відлік національної свідомості України. Сьогодні ми відзначаємо день початку Революції Гідності, День нашої  Гідності та Свободи.
Ми віримо, що вже скоро кримчани зможуть знову, 21 листопада, вийти на головні вулиці своїх міст, пригадавши історії за чашкою гарячого кримського чаю в термосі, з курагою в кишені.
Разом до деокупації Криму 🇺🇦