Ізет Гданов: «Потрібно переглянути всю договірну базу з Росією, Азовське море зробити міжнародним та посилити синхронізовану з міжнародними партнерами санкційну політику»

Перший заступник Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Ізет Гданов в коментарі Крим.Реалії повідомив, що Представництво Президента України в АРК пропонує розширити перелік органів, що мають право безпосередньо до РНБО України подавати пропозиції про включення в санкційні списки і передбачити можливість застосування санкцій до громадян України та національних компаній.

За його словами, в даний час, відповідно до Закону України «Про санкції», вносити пропозиції на розгляд РНБО України можуть Президент України, Верховна Рада України, Кабмін, НБУ і СБУ. Гданов зауважив, що Представництво Президента пропонує додати до цього переліку всі міністерства та Представництво Президента України в АРК.

На думку Гданова, запропоновані зміни до закону «Про санкції», в частині розширення суб’єктів подання відповідно до повноважень, дозволить швидше подавати «претендентів» в санкційні списки.

«Наприклад, санкції стосуються транспорту – це авіа, море, автомобільний транспорт. Їх повинно подавати Міністерство інфраструктури. Профільні центральні органи виконавчої влади мають певні повноваження та можливість перевірити ту чи іншу інформацію і мають нести відповідальність за достовірність даних» – зазначив Ізет Гданов.

«Ми бачили останні події в нейтральних водах Чорного моря, коли Російська Федерація незаконно застосувала зброю та захопила моряків ВМС ЗСУ. Ми вважаємо, що тут потрібно застосувати санкції до морських портів Росії, до морських суден під російським прапором, а також по морським та річковим російським регістрам в інших країнах», – сказав Перший заступник Постійного Представника Президента України в АРК.

Перший заступник Постійного Представника Президента України в АР Крим додав, що також необхідно опрацьовувати питання по Азовському морю, яке досі вважається внутрішнім морем Росії та України. «Потрібно юридично надавати Азовському морю статусу міжнародного, для того щоб у третіх країн була фізична можливість моніторингу ситуації, також розширити мандат міжнародних моніторингових місій на акваторії Чорного та Азовського морів» – зазначив він.